Росія заблокувала обмін полоненими і зустріч в “нормандському форматі”, поки не буде задоволено її вимогу.

Про це він розповів в коментарі виданню «Сегодня».

За його словами, мова йде про пункт 4 постанови, в якому записано, що не призначати і не проводити місцеві вибори в тимчасово окупованих Росією Криму та окремих районах Донецької і Луганської областей.

“Моя задача зняти будь яке блокування, якщо це не впливає на суверенітет, незалежність України і територіальну цілісність. Такі документи я ніколи не підпишу і ні до кого звертатися не буду”, – сказав Кравчук.

«Вони попросили, щоб цю постанову, яке було прийнято, відповідала Мінським домовленостями. Ось тому я і звернувся до Верховної Ради і сказав, що ні я, ні ТКГ не може вирішити це питання. Ця постанова Верховної Ради, тільки вони можуть це зробити. Яка буде реакція? Буду спілкуватися і з Офісом президента, і з Верховною Радою. Якщо ми хочемо йти вперед, треба шукати дорогу вперед. Якщо не хочемо, треба сказати: ми не хочемо, хай буде так, як є », – пояснив він.

Кравчук розповів, що з цим питанням Росія пов’язала всі інші: і щодо обміну полоненими, і про зустріч радників в «нормандському» форматі.

«Вони сказали: якщо ми це питання не вирішимо, все решта вони навіть не будуть. Все відразу зупиняється. Це було сказано офіційно. Кожен виступав з будь-якого питання і сказав, що ми можемо прийняти [документи], але буде записано, що цей документ набуде чинності після того, як ВР змінить постанову », – підкреслив глава української делегації.

Кравчук впевнений, якщо Верховна Рада піде на корекцію постанови про проведення місцевих виборів, це буде не просто “зрада”. Росія і підконтрольні їй бойовики проведуть на окупованих територіях чергові фейковий вибори. Ні світ, ні Україна їх не визнають. Але для Росії це буде додатковим козирем у переговорах із Заходом: мовляв, Україна ж сама на це пішла, “Мінськ” виконується, знімайте санкції.