Ідею законопроекту про статус олігархів чинна влада могла позичити у Міхеїла Саакашвілі, який будучи президентом Грузії добився ухвалення закону про злодіїв у законі.

Про це в інтерв’ю розповів директор Українського інституту майбутнього Вадим Денисенко.

“На мою думку, ідея появи такого законопроекту “підказана” українській владі Михеїлом Саакашвілі, під час роботи якого на посту президента Грузії там був ухвалений закон про злодіїв у законі” – сказав Вадим Денисенко.

Він нагадав, цей закон передбачав можливість кинути за грати не за конкретний злочин, а тільки за те, що певні люди визначали себе злодіями в законі. Таким шляхом Саакашвілі тоді вирішив питання з системною злочинністю у своїй країні.

“Безумовно, у Ігоря Коломойського ніхто не питатиме, “чи ви часом не олігарх”. Гадаю, в цьому законі буде прописано низку норм, які дадуть змогу за якимись опосередкованими характеристиками встановити, чи має людина статус олігарха. І поступово змінити українське представництво у рейтингу журналу “Форбс” за політичними мотивами”, – розповів директор Українського інституту майбутнього.

Нагадаємо, 15 квітня президент України Володимир Зеленський оприлюднив свою пропозицію щодо нового законопроекту про статус олігархів. За словами глави держави, у ньому будуть регулюватися такі нюанси щодо представників олігархічного класу, як запровадження санкцій тощо.

Раніше, Саакашвілі назвав людину, яка таємно контролює митницю, а саме Олександр Івашкович, який обіймає посаду заступника директора департаменту ДФС. Таку заяву зробив колишній президент Грузії і екс-губернатор Одеської області Михайло Саакашвілі. І додав, що ця людина працює «під СБУ».

«Ця людина, яка контролює IT-систему митниці», – сказав Саакашвілі в ефірі «Свободи слова Савіка Шустера», коли йшлося про те, хто є головними контрабандистами України.

За словами Саакашвілі, за час роботи в Одесі дізнався багато про справи на митниці, Івашкович може будь-який вантаж прибрати з автоматизованої системи, зупинити або прискорити його оформлення. Більш того, за словами екс-голови ОДА, не має значення, яке прізвище керівника митної служби, вони змінюються, а «айтішник» залишається.

«Івашкович працює при всіх. Поміняють ще 50 таких керівників митниці, а він буде все контролювати », – резюмував Саакашвілі.

А також підписуйтесь на наш телеграм канал Корупція – інфо – https://t.me/korupciya, аби не пропустити ще більше цікавої та актуальної інформації.