У зимовий період, перш за все, логістика ворожої армії стає найбільш вразливою до морозів. Україна може використовувати цю ситуацію в свою користь, про це зазначив у телевізійному інтерв’ю українському ЗМІ прес-офіцер Третьої окремої штурмової бригади, Олександр Бородін. 

За його словами, у порівнянні з російською армією, українська армія краще справляється з зимовими умовами, що має позитивний вплив на діяльність піхоти.

«Ми можемо це використовувати для нас з перевагою. Тому що логістично росіяни «забиті» великою кількістю м’ясних штурмів. Через це у них проблеми з логістикою. Так само з БК — у них трохи специфічніше, ніж у нас. У них багато що статутного. Через це у них часто нестача тилових сил і засобів, щоби задовольнити логістику. Тому, вважаю, що перевага у цьому плані у нас. Хоча це впливає на обидві сторони», — висловився Бородін.

Військовий іще раз наголосив, що на передовій невдовзі буде дуже складний період — період дощів і заморозків, що вплине на логістику обох армій.

«Це перехідний період, його треба пережити», — зазначив представник 3-ї ОШБ.

Окремо Бородін зауважив, чому в цей період насамперед постраждає логістика окупантів.

«Оскільки йдеться про масовані штурми з великою кількістю техніки (зараз це з боку ворога), то це вдарить більше по них», — пояснив військовий.

Додамо, Україна готується розпочати масштабний зимовий наступ на Росію, коли суворі умови завадять наземним атакам.

Про це в інтерв’ю виданню The Independent заявив бригадний генерал Сергій Баранов, начальник Головного управління ракетних військ і артилерії та безпілотних систем Генерального штабу ЗСУ.

За його словами, окупований Крим і прикордонні райони Росії зазнають нових повітряних ударів. Цілями Києва будуть військові бази та інфраструктура.

Нагадаємо, що Україна за допомогою ударних морських дронів атакувала російські військові кораблі, а за допомогою диверсантів атакувала авіабази в глибині Росії, знищивши дальній бомбардувальник Ту-22М і пошкодивши ще два літаки.

Видання зазначає, що нині Київ більше покладається на власне виробництво безпілотників, але й західна допомога значно розширює можливості ЗСУ. Наприклад, у травні цього року Велика Британія обіцяла передати Україні безпілотники з дальністю польоту до 200 км.

– Ми маємо намір використати досвід, накопичений за попередні роки, і застосувати безпілотники для завдання нищівного удару по окупантах, коли бойові дії будуть більш статичними [цієї зими], – заявив генерал Баранов.

За його словами, у нас є одні з найкращих і найдосвідченіших пілотів безпілотників у світі.

Минулої зими на фронті спостерігалося деяке затишшя, оскільки сніг і морози перешкоджали активному просуванню. А цього року переддень лютого може стати вирішальним, оскільки Україна завадить загарбникам перегрупуватися і зміцнити оборону.

За словами генерала Баранова, Київ також очікує від Росії численних контратак, оскільки в останні тижні РФ береже свої ракети і безпілотники. У Генштабі неодноразово заявляли, що росіяни однозначно намагатимуться бити по нашій критичній інфраструктурі, щоб українці мерзли і сиділи без світла.

Бригадний генерал також зазначив, що росіяни довго готувалися до війни такого масштабу, тому в них багато ресурсів і багато персоналу.

Щодо атак по Криму, то Сергій Баранов уточнив, що півострів – це законна територія України, яку РФ окупувала. Крім того, Крим – це важлива логістична ланка для загарбників.

– Росіяни намагаються зосередити тут боєприпаси, техніку та особовий склад. Нарощування сил і засобів спрямоване на те, щоб створити видимість того, що це російська територія. Це не так, – сказав генерал Сергій Баранов в інтерв’ю The Independent.