Об'єднавчий Собор ієрархів українських православних церков, який запланований на 15 грудня, може тривати від кількох годин до кількох діб.

Як передає "Укрінформ", про це розповів радник президента, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко на брифінгу в четвер, 6 грудня.

Він зазначив, що все залежатиме від роботи архієреїв в ті дні, які залишилися до проведення Собору. "Є оптимістичний сценарій, і я дуже сподіваюся саме на нього", — сказав Павленко.

Популярне: Від 200 гривень і вище: Вже з 1 грудня на українців чекає нове подорожчання

Також радник Порошенко спростував поширювані чутки про те, що Україна нібито не отримає автокефалію для своєї церкви. Він запевнив, що церква буде повністю самостійною і незалежною навіть від Вселенського патріархату.

Варто нагадати, що 29 листопада Вселенський Патріархат затвердив текст Томосу і проект статуту незалежної української церкви. Також в Константинополі оголосили, що українська автокефальна церква буде називатися "Православна церква в Україні".

5 грудня з'явилася інформація про те, що Філарет відмовився очолити об'єднану УПЦ, проте в Київському патріархаті різко прокоментували цю новину, порадивши дочекатися Собору.