Не секрет, що українські політики готові на все, щоб просто привернути до себе увагу виборців. Хитрі представники влади готові обманювати і провокувати людей. Редакція Корупція.Інфо вирішила з'ясувати, які піар акції справили найбільший резонанс в 2018 році.

Почнемо з останнього місця. Цей рядок у списку зайняв відомий всій Україні генпрокурор Юрій Луценко. У лютому цього року на телеекранах під виглядом соціальної реклами з'явився досить цікавий ролик. В ефірі «ICTV», «1+1» з'явилося відео, яке розповідало про досягнення Генеральної прокуратури України. У ролику йдеться про те, як відомство допомогло повернути державі понад 44 млрд. гривень. В кінці звучить девіз: «Виконуємо закон, встановлюємо справедливість. Юрій Луценко ».

Популярне: “Ви це свято запам’ятаєте”: У маршрутці накинулись на жінку, яка попросила виключити російську музику (відео)

"Смішно, але ролик про "Виконуємо закон" насправді закон порушує. Згідно із законом, соціальна реклама не може містити згадку рекламодавця. Винятком ГПУ не є"

І правда, Генеральна прокуратура не заплатила ні копійки за особистий піар Луценка, а сам чиновник заявив, що відомство навіть не має до відеозапису відносини. За словами Юрія виходило, що якийсь невідомий свідомий громадянин вирішив таким способом віддячити прокуратуру за хорошу роботу. Але такі виправдання викликали у користувачів соціальних мереж тільки новий потік злості і жартів.

На четвертому місці скандал, пов'язаний з Юлією Тимошенко, який відбувся зовсім недавно. Під час Великодня лідер «Батьківщини» вирішила організувати передачу пасок для військових в зону АТО. Але насправді все виявилося далеко не так благородно, як хотіла представити політик. У реальності це була лише ще одна чергова політична піар акція. Її партія підготувала понад 5 тисяч пасок, кожна з яких була загорнута в політичну символіку «Батьківщини». Генштаб ЗСУ на такі дії навіть опублікував нове розпорядження, в якому зажадав «рішучих заходів щодо недопущення використання свят з метою політичної реклами».

На третьому опинився відеоролик Надії Савченко. Жінка, вже перебуваючи в СІЗО, опублікувала відозапис в якому анонсувала, що буде балотуватися на виборах 2019. Нардеп не приховувала, що це політична реклама, яку вона сама вигадувала і оплачувала. Але здивували всіх навіть не в гроші, а зміст ролика. На 30-ти секундному відео Савченко вирішила роздягнутися. Саме цей момент на початку реклами викликав величезний резонанс серед українців.

На другому місці ще один скандал з Юлією Тимошенко. На цей раз лідер «Батьківщини» заявила, що її підставили. У соціальній мережі Фейсбук з'явилася реклама від її імені, на якій політик стоїть на тлі карти України, на якій відсутній Крим. За словами Тимошенко, її партія на цей раз до реклами ніякого відношення не має. Юлія додала, що мабуть конкуренти, таким чином, вирішили дискредитувати її репутацію. У соціальних мережах реклама набрала величезну кількість переглядів і гнівних коментарів з заявами «Ось хто зробив Путіну такий подарунок».

На першому місці звичайно ж рекламний ролик Петра Порошенка. Агітаційний відеозапис, в якому взяли участь прості українці і відомі зірки, отримав величезний резонанс. Все почалося з того, що співачка Анастасія Приходько заявила про те, що її запросили для зйомок у соціальної рекламі, навіть не натякнувши про те, що це якимось чином буде пов'язано з політикою. Потім українців шокували слова пенсіонерки, яка зізналася, що їй обіцяли підвищення пенсії за зйомки, але при цьому не заплатили ні копійки. Тоді сам Президент вибачився перед учасниками ролика, списавши все, на помилки та нерозуміння між знімальною групою та учасниками відео