В Україні різко збільшилась кількість злочинів пов’язаних з шахрайством. Зокрема, і телефонним. Скільки б не розказували звідусіль, коли тобі дзвонять пізно ввечері з поліції або родичі, просять перевести гроші за те, аби відкупитися від вчиненого кримінально-карного діяння, варто спочатку принаймні перевірити чи справді з родичем трапилася біда, а не одразу ж клювати на гачок шахрая, передає Корупція Інфо

Сергій Бриль, прес-офіцер ГУНП в області:
– Був такий випадок, що ошелешена жінка передала гроші, а в подальшому з’ясувалося, що її син знаходився і спав у сусідній кімнаті. Тому ми звертаємось до громадян, ні в якому разі не піддаватися на такі прояви шахрайства та ні в якому разі не віддавати свої гроші людям, які вимагають їх по телефону.

Шахраї добре відпрацьовують вміння і можуть бути переконливими. Вони діють на емоції, хочуть якнайшвидше отримати гроші. У поліції просять одразу ж, отримавши такий дзвінок, набирати «102». І переконайтеся, що з вашим рідним, у якого буцімто трапилася біда, бо коли ви віддасте гроші, їх повернення можна не дочекатися.

Не дайте шахраєві шансу заволодіти і вашими грішми. І навіть у разі, якщо гроші у вас вимагає справжній працівник поліції, громадянський обов’язок повідомити про ці дії відповідні органи, а не одразу бігти до банкомату.