Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова уряду Республіки Ірландія Міхал Мартін обговорили злочини росії в Україні та посилення санкцій проти агресора. Як повідомляє Урядовий портал, зустріч відбулася 20 квітня в Шенноні (Республіка Ірландія).

Шмигаль розповів Мартіну про воєнні злочини, вчинені російськими військами у Бучі, Гостомелі та інших містах України.

«Щонайменше 400 людей були вбиті на вулицях, у будинках чи біля них, частина була похована у братських могилах. Міжнародний кримінальний суд має розслідувати ці злочини, а всі причетні до них військові, командири, політичні діячі мають бути притягнуті до відповідальності», — зазначив Прем’єр-міністр України.

Очільник українського уряду також поінформував колегу про численні збитки, завдані інфраструктурі.

«Ми почали відновлювати життєдіяльність на звільнених територіях. Але росія продовжує знищувати цивільну інфраструктуру в Україні. Раніше ми не розуміли, навіщо вони бомблять житлові будинки та квартали в Києві, Харкові, Маріуполі, інших містах. Тепер ми чітко усвідомили, що мета росії — створити міграційну кризу», — підкреслив Прем’єр-міністр України.

Шмигаль наголосив, що росія вже вдавалася до штучно створеної енергетичної кризи в Європі. Наступним кроком, за його словами, має стати продовольча криза у світі.

«Росія бомбить елеватори із зерном, щоб спровокувати продовольчу кризу. Не лише у Європі. Ми поставляємо мільйони тонн зерна в африканські та європейські країни. Усі ці кроки — не лише проти України. Це кроки проти Європи, проти усього світу», — підкреслив очільник українського уряду.

Як відзначив Шмигаль, українська армія мотивована захищати свою країну та не поступиться жодним метром своєї землі. Водночас вона потребує більше сучасного озброєння.

Прем’єр-міністри України та Ірландії також обговорили посилення санкцій проти росії. Денис Шмигаль підкреслив, що 6-й пакет санкцій має обов’язково містити обмеження на російський газ і нафту.