Перший президент України Леонід Кравчук, який нещодавно очолив українську делегацію ТКГ у Мінську, встиг не тільки познайомитися з делегатами, а й озвучити свою позицію щодо найважливіших питань, які стосуються ситуації на Донбасі та перемовин з командою очільника Кремля Володимира Путіна й міжнародними партнерами офіційного Києва.

Також політик відверто зізнався, що думає про компроміси й імовірні поступки Росії. Окрім того, Кравчук прокомнетував можливе запровадження особливого статусу на Донбасі, а також розведення сил на Сході України.

В першу чергу, політик звернув увагу на те, що мінські домовленості сторонами трактуються по-різному. Леонід Кравчук переконаний, що для завершення війна на Донбасі трактування має бути однаковим.

“Ми не можемо ставити під сумнів те, що написано в домовленостях. Та ми можемо сказати, що ці п’ять років показали, що деякі положення документів не працюють або працюють суперечливо, або трактуються по-різному”, — наголосив перший президент.

Окрім того, він нагадав, що така розбіжність є щодо особливого статусу для Донбасу. Очільник української делегації підкреслив, що там немає нічого про обов’язковість його внесення в Конституцію України.

“Натомість російська сторона наполягає, що там, мовляв, саме так і написано. Тож ми повинні довести, повинні сісти й прочитати разом і дійти до єдиного висновку”, – озвучив свій план Леонід Кравчук.

Політик також додава, що потрібно працювати над тим, аби досягти розведення сил по всій лінії розмежування на Донбасі.

“Я добре знаю, скільки сил там стоїть – і на тій, і на нашій стороні. Можу сказати твердо, що для розведення на всій території, де потрібно повністю відвести сили, за три, чотири, п’ять днів це питання не буде вирішене”, — зазначив Леонід Кравчук.

На його думку, саме це наразі є головним питанням на порядку денному – досягнути виконання домовленостей, які вже існують.

“Інше питання, що вже є спроби піддати домовленості ревізії. Є сумніви в декого, але сумніви – це не проблема. Не треба їх боятися, головне – діяти постійно, системно”, – наголосив Леонід Кравчук.

Нагадаємо, раніше офіційний Київ відреагував на заяву Кремля про вихід Росії з переговорного процесу по Донбасу на рівні радників.

Новий глава української делегації в ТКГ Леонід Кравчук вважає, що команда президента РФ Володимира Путіна навмисне це робить, щоб знизити вагу і вплив “нормандської четвірки”. У відповідь Кравчук пропонує ще раз переглянути і обговорити Мінські угоди, щоб вирішити, які пункти Україна виконуватиме, а які ні.

Також перший президент України вважає важливим почати діалог з мешканцями ОРДЛО, так як словами переконати Путіна припинити війну на Донбасі не вийде. Про це Кравчук заявив в ефірі одного з українських телеканалів