Обласна влада задля економії задумала вимикати світло у великих супермаркетах та торгових центрах після 20 години. Таким чином хочуть забезпечити безперебійну електрику в житлових кварталах.
 
"Йдеться про відключення світла не цілим кварталам або окремим населеним пунктам, а вибірково, виходячи від соціального значення кожного з об'єктів. Приміром, великі супермаркети з тисячами квадратних метрів торговельної площі, які зараз працюють до 22 і 23 годин, могли б скоротити свій робочий час до 20-ої", – розповів перший заступник голови облдержадміністрації Йосиф Ситник.
 
У супермаркетах кажуть, що можливі відімкнення світла принесуть чимало проблем. Адже в магазинах багато холодильників, які не можуть працювати без електроенергії. «Ми до такого не готові. Якщо відімкнення будуть системними, то виникає небезпека, що в нас може зіпсуватися продукція і ми про це навіть можемо не знати. Тому, що згідно з терміном придатності на етикетці продукт може бути нормальним, а насправді через перепади температури, можуть зіпсуватися продукти», – розповідає технічний директор одного із супермаркетів пан Юрій.
 
Економіст Віктор Борщевський вважає, що це надто радикальне рішення. Експерт каже: якщо за таких умов буде плюс в балансі електроенергії, то в інвестиційному кліматі — будуть проблеми. 
  
Чи будуть відключати ввечері світло у великих супермаркетах невідомо. Такі наміри ще обговорюють у владних кабінетах.