Детективи Національного антикорупційного бюро оголосили про підозру колишньому керівникові регіональної митниці та п’ятьом її службовцям, а також ексчиновниці Державної фіскальної служби України.

Як інформує пресслужба НАБУ, їм інкримінують причетність до махінацій, пов’язаних із розмитненням імпортних товарів, через що державі було завдано збитків на суму 77,7 млн гривень.

Зокрема, йдеться про в.о. керівника регіональної митниці, нині – заступника керівника цієї митниці; ще одного заступника керівника регіональної митниці; в.о. начальника відділу митного оформлення на одному з постів; трьох інспекторів відділу митного оформлення; колишнього директора департаменту адміністрування митних платежів ДФС.

“Окрім чиновників ДФС і митниці, про підозру повідомили ще трьом особам – представникам комерційних компаній, залучених до реалізації корупційної схеми”, – додали в відомстві.

Як відомо, очільник Державної митної служби Максим Нефьодов наголосив, що у відомстві готують цілий військовий план позбавлення від старих працівників.

Варто зазначити, що вчора Вадим Альперін, якого називають головним контрабандистом Одеси, та який пропонував хабара детективам НАБУ добровільно прийшов здаватись в Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру.

“Вадима Альперіна, якого називають головним одеським контрабандистом тільки що затримали працівники НАБУ в приміщенні САП, куди він прийшов здаватися. В принципі мали взяти вчора, але він утік”, – йдеться в повідомленні.

Варто зазначити, що слідство вважає затриманого Вадима Альперіна главою злочинної організації, яка здійснювала злочини, пов’язані з махінаціями при розмитненні імпортованих в Україну товарів за заниженими цінами.

“Зараз детективи НАБУ і прокурори САП здійснюють необхідні процесуальні дії, пов’язані з особистим врученням цій особі повідомлення про підозру”, – йдеться в повідомленні.

Слідство вважає, що затриманий скоїв злочини, передбачені різними статтями, тому термін вразі доведення всіх доказів – світить не маленький.

Ще улітку 2019 року журналіст Євген Плінський заявив, що в.о начальника Одеської митниці Володимир Передерій та одеський контрабандист Вадим Альперін організували схему, за якою за два місяці вкрали з держбюджету 110 мільйонів гривень.