Вчора, 24 листопада, в помешканні депутата Івано-Франківської обласної ради від “Європейської солідарності” Петра Порошенка Сергія Волошина у місті Яремче відбувся обшук у справі замаху на Сергія Шефіра, помічника президента Володимира Зеленського. В той самий час слідчі в особливо важливих справах \ Національної поліції прийшли з обшуком і в будинок батьків Волошина. Обшуки проводилися згідно з ухвалою Печерського суду столиці від 3 листопада.

Як розповів сам Сергій Волошин, вчора в його дім і будинок батьків увійшли з десяток слідчих ОВС Національної поліції. Вони пояснили, що у машину Шефіра стріляли зі зброї калібру 7.62 – у Волошина є зареєстрована мисливська рушниця такого калібру.

Сергій Волошин повідомив, що під час замаху на Сергія Шефіра на Київщині не перебував. Він додав, що ще у вересні дав вичерпну інформацію слідчим, де перебував у день замаху на Шефіра, коли користувався зброєю тощо. Депутат Волошин на пресбрифінгу заявив, що обшук проводили слідчі Головного управління Національної поліції з Києва.

«У будинок моїх батьків, мій рідний дім увійшли люди – як пізніше з’ясувалося, працівники Головного управління Національної поліції. Слідчі з Києва, близько 10 людей. На підставі ухвали Печерського суду… Було проведено два обшуки», – стверджує депутат.

Звичайно, що в “Європейській солідарності” такі дії правоохоронців назвали черговим проявом тиску і переслідування опозиції. Про це йшлося сьогодні, 25 листопада, на пресконференції в Івано-Франківську, в якій взяли участь Сергій Волошин і народні депутати від “ЄС” Володимир В’ятрович, Олег Синютка і Микола Княжицький. А хтось очікував іншої реакції? Що ви думаєте з цього приводу? Напишіть у коментарях.

Джерела “Української правди” в правоохоронних органах підтвердили, що у Волошина дійсно проходили обшуки, але деталей співрозмовники видання розповісти не змогли.

За даними джерел, у рамках розслідування замаху на життя Шефіра та його водія експерти встановили, якими саме патронами стріляли. Це боєприпаси закордонного виробництва з відповідним маркуванням. Їх не так багато в Україні. Також встановили тих осіб, які під час перереєстрації зброї надавали аналогічні патрони. У цих осіб проводяться слідчі дії. Серед них і Волошин. Офіс генпрокурора поки що не надав коментарів.

Нагадаємо, 22 вересня було скоєно замах на Сергія Шефіра. За даними поліції, невстановлені особи на дорозі через ліс між селами Лісники та Ходосівка поблизу Києва обстріляли з автоматичної зброї 7,62 калібру його автомобіль. Голова Київської обласної прокуратури Олексій Хоменко заявив, що пострілів було 18. Здебільшого кулі пробили нижні бокові сторони авто. Сам Шефір не постраждав. Утім, його водій отримав три кульові поранення. Чоловіка госпіталізували та прооперували. Попередньо інцидент кваліфікували як “замах на вбивство двох і більше осіб”.

Як повідомляв голова Національної поліції України Ігор Клименко, правоохоронці розглядають три основних версії замаху на Шефіра. За його словами, напад міг статися “через державну діяльність потерпілого, задля тиску на вище керівництво країни та з метою дестабілізації політичної ситуації в нашій країні, зокрема, розглядається версія за участю спецслужб іноземних країн”. Клименко також додав, що до розслідування підключено співробітників Служби безпеки України.