Гроші від підвищення тарифів на житлово-комунальні послуги підуть у кишені лідерів Опозиційного блоку, народних депутатів Сергія Льовочкіна та Юрія Бойка, заявив народний депутат, лідер політичної партії "За життя" Вадим Рабінович у кулуарах парламенту у вівторок, 22 травня, передає Корупція.Інфо.

Політик розкритикував заяви, що підвищення тарифів на газ відбувається у зв'язку з виконанням вимог Міжнародного валютного фонду.

"Будь-яка людина може загуглити на тему "хто володіє облгазами країни", вам буде видано відповідь – Льовочкін і Бойко. Кому, крім них, потрібне підвищення тарифів на газ? І МВФ не має до цього жодного стосунку", – підкреслив Рабінович.

Такою самою мірою, за його словами, від МВФ залежить і ухвалення закону про антикорупційний суд, долю якого насправді вирішують виключно провладні фракції Верховної Ради.

"Верховна Рада України зобов'язана ухвалити закон про антикорупційний суд, адже країна потребує боротьби з хабарництвом – не на словах, а в реальній боротьбі. Але чи буде його ухвалено, залежить тільки від провладних фракцій, представники яких побоюються за своє майбутнє", – заявив парламентарій.

За його словами, голосування за створення антикорупційного суду буде дуже показовим.

"Особисто я буду голосувати "за", тому що такий суд необхідний країні. А от іншим політикам доведеться зробити нелегкий вибір – самим наразити себе на небезпеку, ухваливши закон про антикорупційний суд, чим фактично дадуть старт кримінальним справам проти себе, або ж боятися за свої капітали в іноземних банках, які відійдуть західним країнам у разі неухвалення цього закону", – уважає Вадим Рабінович.

Популярне: Відтепер діти вчитимуться до липня: Міністр МОН визначила тривалість навчального року

Він зазначив, що кількість поправок до закону про антикорупційний суд не завадить за бажання ухвалити його в стислі терміни.

"Минулого разу під час розгляду закону 2,4 тис. правок пройшли протягом двох годин. Для Верховної Ради це не має жодного значення. Якщо голови фракцій БПП і "Народного фронту" ухвалять рішення проголосувати, то закон буде проголосовано", – переконаний лідер партії "За життя".

Водночас народний депутат уважає, що, незважаючи на розумність вимоги МВФ про створення антикорупційного суду, співпраця з Фондом не має користі для України, і її час згортати.

"Нам дійсно потрібно припинити співпрацю з МВФ хоча б тому, що організація підтримує діяльність в.о. глави МОЗ Уляни Супрун. Ми маємо сказати Фонду, що гроші, виділені корупційному режиму, який вони самі ж і поставили, віддавати не будемо. Давати гроші на реформу наркоману згубно. А наша влада і є той самий "наркоман", який не може жити без корупційних потоків", – упевнений Рабінович.

22 грудня 2017 року президент України Петро Порошенко вніс до парламенту законопроект №7440 "Про Вищий антикорупційний суд". 11 січня 2018 року голова місії МВФ в Україні Рон ван Роден надіслав лист в Адміністрацію Президента, у якому розкритикував законопроект Порошенка. Світовий банк також висловив невдоволення документом, заявивши, що він не відповідає вимогам СБ для надання Україні приблизно $800 млн на підтримку основних реформ.

В АП заперечили, бо вважають, що законопроект відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії.

1 березня парламент підтримав законопроект про антикорупційний суд у першому читанні. Згідно з документом, Вищий антикорупційний суд в Україні мають створити протягом 12 місяців після набуття законом чинності.

21 травня спікер Верховної Ради Андрій Парубій заявив, що вдалося узгодити 13 із 14 поправок, запропонованих Венеціанською комісією до законопроекту про антикорупційний суд до другого читання.