аеропорт луганськ
Війна залишила по собі криваві сліди на Донбасі: постраждали не лише люди, а й будівлі. Інфраструктура Донеччини сильно постраждала від обстрілів бойовиків, та про якісь намагання відновити її ще поки мова навіть не йде. За матеріалами газети Сегодня складено топ-10 наймасштабніших зруйновиних  будівль сходу України.  
1. АЕРОПОРТ «ДОНЕЦЬК»
В Донецький аеропорт вклали чимало коштів напередодні Євро 2012 і за два роки він встиг стати одною з візитівок міста, а під час бойових дій – ще одним символом та підтвердженням героїчності "кіборгів". За час оборони українськими військовими аеропорту, яка тривала 242 дня, його було знищено вщент.
Як кажуть самі військові, обстріли перетворили території будівлі на місячну поверхню.

аеропорт донецький
2. АЕРОПОРТ «ЛУГАНСЬК»
Ще одна повітряна важлива точка – аеропорт Луганськ. Опісля блокування бойовиками «ЛНР» аеропорту і кривавих бойових дій на його території він геть втратив схожість на летовище. Інфраструктура настільки зруйнована, що однозначно не підлягає будь-якому відновленню.

аеропорт луганськ
3. САУР-МОГИЛА (ШАХТАРСЬКИЙ РАЙОН)
Меморіальний комплекс, більш відомий як «висота 277,9», був відомий не тільки в Україні, а й у світі. Це пам’ятка, яка має тактичне значення. Раніше звідти за гарних погодніх умов можна було спостерігати за Азовським морем. Проте під час бойових дій,  Саур-Могила періодично переходила від бойовиків до українських військових і навпаки. Зараз обеліск і постамент солдата неможливо впізнати. Про їхній колишній вигляд нагадує тільки металева арматура.

саур-могила
4. ЗАВОД «ТОЧМАШ» (ДОНЕЦЬК)
На лінії вогню опинився через наближеність до аеропорту. У 2016 році він відсвяткував би сотню років, від початку роботи, проте ювілей нема де святкувати після атак Градами і снарядами.

Точмаш
5. ШАХТА «Жовтневий рудник» (ДОНЕЦЬК)
Селище «Жовтневий рудник» обстрілювали щодня після початку війни. Гірники відмовлялися працювати, оскільки була постійна атака з снарядів та Градів. Отож, шахту затопило і врятувати її навряд чи можливо.

шахта1
6. Концерн «Стирол» (Горлівка)
Завод навіть після зупинення роботи кілька разів погрожували підірвати бойовики, якщо українські військові зайдуть на його територію. Кілька обстрілів – і він знову опинився на території вільної України, проте про відновлення роботи заводу мова не йде.

Стирол
7. СТАДІОН «АВАНГАРД» (ЛУГАНСЬК)
Стадіон розгромлено на частини: сидіння розтрощені, поле не схоже на газон, а про табло нема що й сказати.

стадион авангард
8. ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ КРАЄЗНАВЧИЙ МУЗЕЙ (ДОНЕЦЬК)
Ще один мінус до списку історичних пам’яток – Донецький музей. Через артилерійські обстріли будівля розтрощена, дах обвалений, зали з іконами та національними костюмами пошкоджено.  
Намагаються відновити музей ентузіасти та волонтери. 

музей
9. Свято-Іверський монастир (ДОНЕЦЬК)
Ще одна жертва близького розташування до аеропорту, яка ще досі є небезпечною, навіть після штурмів бойовиків.

монастырь
10. СЕЛИЩЕ ПІСКИ (Ясинуватський район)
Селище раніше вважалося одним із найелітніших у донеччан, оскільки розташоване поблизу Донецьку та мало хорошу екологію. Минулоріч там офіційно зареєстровано 2000 осіб, цього ж року – всього 48 місцевих жителів, які не побоялися залишитися. Проте жоден будинок не вцілів. Обстріли досі не вщухають.

пески