Директор Держбюро розслідувань Роман Труба заявив, що екс-президент, народний депутат Петро Порошенко 15 разів не прийшов на допити у ДБР у провадженнях, в яких він фігурує.

«Є 13 проваджень. Але я хочу уточнити, не проти Петра Порошенка. Це кримінальні провадження, де фігурує, учасником є чи, можливо, буде учасником експрезидент Петро Порошенко. Ці провадження перебувають на різних етапах і на різних стадіях», — сказав він.

За словами Труби, складність в розслідуванні цих кримінальних проваджень полягає в тому, що у ДБР відсутні власні оперативні розділи, і тому вони в багатьох діях залежні від правоохоронних органів.

«Щодо статусу — на цьому етапі Петро Порошенко є учасником провадження, як і багато інших об’єктів, а саме він є свідком. У цих кримінальних провадженнях він неодноразово викликався і викликається як свідок. 15 разів екс-президент Порошенко не з’явився на допити», — сказав Труба.

Глава ДБР заявив, що Порошенко використовує свій статус народного депутата, щоб не приходити на допити.

«Ми не можемо застосувати примусовий привід, але це до січня 2020 року. В нас підозри ще не підготовлені і немає, але в трьох кримінальних провадженнях ми йдемо до цього», — сказав Труба, не уточнивши про які саме виробництва йде мова.

Також за його словами, кожен журналіст як свідомий громадянин повинен бути зацікавлений у тому, щоб, за результатами журналістських розслідувань, кримінальне провадження було скероване до суду. Саме журналіст повинен проявити громадянську свідомість і піти на співпрацю зі слідством, і надати показання.

“Дійсно, ви правильно зауважили, що саме журналістські розслідування у тому числі стали підставою для внесення відомостей і для розслідування цього кримінального провадження за фактом поїздки експрезидента, тоді ще президента на відпочинок на Мальдіви. У цьому провадження, а також і в іншому ми неодноразово говорили і говоримо, що є учасники проваджень.

У даному випадку учасниками проваджень є і журналісти, а також є, відповідно, і експрезидент. На жаль, експрезидент цього не розуміє. Він не йде на співпрацю, – заявив Труба.

За його словами, слідчим ДБР не потрібні джерела отримання цієї інформації.

“Нам потрібно лише показання з приводу того, коли відбувалося і як відбувалося формування того чи іншого матеріалу. Для прикладу. Оператор повинен сказати, що саме він проводив зйомку в такий-то і такий-то час. Слідчі зрозуміють, що це відбувалася зйомка. І у жодному випадку це не може бути монтажем. Саме така інформація і такий обсяг інформації нам буде необхідний в слідств,- запевнив Труба.