полонені

Обмін полоненими, який наприкінці минулого і на початку цього року відбувався дуже активно, практично припинений

Про це заявив керівник Центру звільнення полонених громадської організації  "Офіцерський корпус" Володимир Рубан, передає Корупція.Інфо

За його словами, в "ДНР" і "ЛНР" перебувають близько 400 полонених.

"Постійно ми бачимо кілька десятків людей, з якими ми зідзвонюємося, знаємо їх місце розташування і можемо домагатися їхнього звільнення найближчим часом", – заявив Рубан.

Він також зазначив, що за його даними, військовополонених періодично вивозять в Російську Федерацію – в першу чергу, для допитів старшого офіцерського складу. Є й непідтверджені чутки про те, що полонених вивозять в республіки Кавказу.

Рубан додав, що через вільний кордон з Росії полонених можуть перемістити в будь-який час.

"Тому встановити точну кількість полонених на території, де відкрито кордон, практично неможливо", – повідомив він.

Крім того, Рубан заявив, що якщо полонені представляють інтерес в політичному плані, їх можуть судити як терористів, використовувати для показових акцій. Якщо вони представляють цінність як джерело військової інформації з підготовки ЗСУ, їх допитують для отримання інформації.

Він зазначив, що на сьогоднішній день в полоні у сепаратистів перебуває офіцери навіть у званні підполковника.

Згідно з даними Рубана, полонених часто перевозять – наприклад, щоб використовувати для будівництва або розбирання завалів, для ремонту підбитої і поламаної важкої техніки.

При цьому деякі військовополонені не бажають повертатися на територію України, оскільки побоюються кримінальних звинувачень у зраді чи в допомозі терористам і сепаратистам.

"Я знаю про один такий випадок у Кіровограді: двом військовополоненим, яких я звільнив і привіз, СБУ України пред'явила звинувачення у допомозі сепаратистам в Горлівці і тримає їх під вартою", – підкреслив Рубан.