Президент України Володимир Зеленський підписав закон, який передбачає посилене тестування на коронавірус COVID-19.

Документ “Про внесення змін до деяких законів України з метою підвищення здатності системи охорони здоров’я України протидіяти поширенню коронавирусной хвороби” впроваджує низку змін, які діятимуть під час карантину і ще протягом двох місяців після його відміни.

Закон передбачає обов’язкове тестування на амбулаторному і стаціонарному рівнях осіб з ознаками COVID-19, а також тих, хто контактував з ними.

Обов’язкове тестування також поширюється на медиків, які працюють з хворими коронавірусів, співробітників Національної поліції, Національної гвардії та інших співробітників, задіяних в здійсненні протиепідемічних заходів (незалежно від того, контактували вони з хворими чи ні).

МОЗ зобов’язаний регулярно оновлювати алгоритм тестування, згідно з рекомендаціями ВООЗ та Центру з контролю і профілактики захворювань США.

Крім того, закон дозволяє залучати (на волонтерських засадах) до боротьби з поширенням коронавірусу докторів-інтернів і лікарів-фахівців, у яких немає кваліфікаційної категорії. При цьому повинні враховуватися обмеження щодо такого залучення.

Закон набуває чинності з дня його опублікування.

Нагадаємо, в Україні офіційно підтверджено 17 330 випадків коронавірусу COVID-19. З них 483 зараження були виявлені за останню добу.

В результаті епідемії в країні вже померли 476 осіб (+ 20 за добу). У той же час 4 473 людини одужали (+330 за добу).