Експрезидент Грузії, глава Виконавчого комітету реформ Міхеїл Саакашвілі заявив, що судова влада України відірвалася від реального життя, економіки, безпеки та благополуччя українців.

Про це він написав у Facebook.

«При всьому розумінні та повазі до державних інституцій, судова влада України давно відірвалася від реального життя, економіки, безпеки та благополуччя звичайних українців», – написав він.

За його словами, «судова влада перетворилася в елітну службу, яка обслуговує грошові потоки різних фінансових кланів».

«Вона вже дуже далека від проблем простих українців та громадських інтересів», – написав він.

За словами Саакашвілі, мета влади – «максимально спростити систему, видалити звідти корупцію або хоча б створити інструменти для контролю корупції в судах для того, щоб це не турбувало простих українців».

Саакашвілі заявив, що потрібно звернути увагу на рівень життя суддів, «звідки у них шикарні вілли та яхти».

За словами голови Виконавчого комітету реформ, у кінці 90-их років, будучи членом Ради правосуддя та головою юридичного комітету парламенту, він «добився звільнення 90% всіх суддів» і про це не шкодує, «тому що в результаті цього грузинські суди очистилися від корупції».

«До України я вважав, що наша судова реформа в Грузії не була доведена до кінця, хоча до судів у Грузії було триразово більша довіра, ніж в Україні. Природно, грузинські суди не були найвищого європейського стандарту, але там не було корупції, і корупція в судах не була глобальною проблемою для громадян країни», – написав він.

Нагадаємо, що Рада суддів України заявила, що обурена заявами голови виконкому Нацради реформ Міхеїла Саакашвілі щодо судової реформи.

Раніше Саакашвілі повідомив, що президент Володимир Зеленський доручив у липні обговорити на засіданні ради фундаментальну концепцію революційної судової реформи.

«Це будуть не напівзаходи, не напівзакони, не якісь внутрішні перестановки з одного місця на інше. Це буде фундаментальний переділ всього, що відбувається у нас в судовій системі», – сказав він.