Росія продовжує завдавати ракетних ударів по Україні. Українці ось уже кілька днів в очікуванні чергового масованого ракетного удару з боку Росії. І єдиний шлях зупинити ракетні атаки – дозволити Україні завдавати удари територією Росії.

Таку думку в ефірі телеканалу FREEДОМ висловив науковий співробітник американського аналітичного центру Atlantic Council (“Атлантична рада”) Пітер Дікінсон.

“Головне — це не сама зброя, а дозвіл використовувати зброю на території Росії. Зараз багато країн підтримують Україну та постачають зброю. Але роблять це за умови, щоб Україна в жодному разі цією зброєю не стріляла по Росії. Це дуже серйозне обмеження для України”, — сказав він.

І така ситуація породжує у Росії почуття безстрашності, оскільки “вони знають, що за будь-якої ситуації Україна не зможе відповісти на ці удари”.

При цьому будь-яка зброя не досконала, будь-які протиповітряні та протиракетні системи не захищають на 100%.

“От Росія випустила 80 ракет. З них Україна знищила 70-75. Але 5-10 ракет, що залишилися, все одно створять дуже великі проблеми для України. А якби росіяни знали, що вони отримають удар у відповідь, вони б по-іншому ставилися до цього. Але поки західні партнери такого дозволу не дають Україні, Росія дуже впевнено почувається”, — пояснив Дікінсон.

Тобто Україні потрібні далекобійні ракети, які б досягали військових цілей на території Росії.

“Зараз Захід дає ракети, які стріляють до 80 кілометрів. А треба, щоб було 300 кілометрів, щоб могли потрапити у військові об’єкти, у місця, звідки вони стріляють по Україні”, — запропонував аналітик.

Дікінсон вважає, що також необхідно дозволити Україні здійснювати симетричні удари по інфраструктурі Росії.

“Наприклад, вибрати певні місця в окремих містах — Воронеж там, Москва і так далі. Це вже буде симетрично. А російська ж інфраструктура теж не повністю захищена. Взагалі ніяка країна не зможе повністю захистити свою інфраструктуру. Ні Америка, ні Китай, ні Англія, ні Франція, жодна країна у світі не може сказати з упевненістю, що їхня інфраструктура захищена від таких атак. Єдиний спосіб захистити себе від атак, це показати, що ти можеш вдарити у відповідь”, — продовжив він.

Таким чином, для захисту України потрібні далекобійні ракети та дозвіл їх застосовувати по території противника.

“Без цих двох елементів я не бачу перспективи зупинити російський терор, спрямований на знищення української інфраструктури. За нинішнього розкладу єдиний вихід — коли в Росії закінчиться склад ракет”, — сказав Дікінсон.

Своїми атаками по українській енергетичній інфраструктурі Росія намагається деморалізувати українців, щоб “українці перестали воювати, щоб здалися і сказали: добре, годі, перестаньте по нас стріляти, ми більше не хочемо, ми хочемо переговорів, ми готові до капітуляції”. Американський аналітик упевнений, що українці встоять і не піддадуться шантажу.

Дікінсон вважає, що руйнація енергетичної інфраструктури — це останній “козир” у воєнній стратегії росіян. І вже явно, що цей “козир” не зіграє. І що робитиме Росія далі — зовсім не зрозуміло.

У розвідці Великої Британії також переконані, що атаки росіян по енергетичній інфраструктурі України не дозволяють ворогові досягнути поставленої мети.

У планах окупантів – деморалізація населення, внаслідок чого лідери країни змушені будуть капітулювати. Однак в Україні ця доктрина не спрацювує, бо наш народ незламний. Перемога обов’язково буде за нами.