Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ фіксує більше порушень режиму припинення вогню в зоні проведення антитерористичної операції (АТО). Про це йдеться у звіті СММ ОБСЄ станом на вечір 4 липня, розміщеному сьогодні на сайті відомства, передає Корупція.Інфо.

"У Донецькій області СММ зафіксувала більше порушень режиму припинення вогню в порівнянні з тими, які були зафіксовані протягом дня 3 липня. Велика частина боїв була зафіксована в районі Ясинуватої, Горлівки та Широкиного", – зокрема, наголошується в повідомленні.

При цьому уточнюється, що під час роботи пізно ввечері 3 липня у Маріуполі представники ОБСЄ чули 11 вибухів невстановленого походження, які були спрямовані на схід. У ніч на 3 липня, СММ камери в Широкиному (20км на схід від Маріуполя) зафіксували на схід-північний-схід від своєї позиції: сім невизначених вибухів і три вибухи, які оцінюються як вплив. Також був зафіксований трасуючий вогонь, який розпочався у вечірній час з (послідовності) 65 черг, стріляли з півдня і південного-заходу на північний-північний схід і 16 залпів, випущених з північного-сходу на південний-захід, закінчився вогонь близько опівночі з п'яти залпів, випущених з північного-сходу на південний-захід і 20 залпів з південного-заходу на північний-північно-сходу.

"У ніч на 3 липня в контрольованій так званою "ДНР" Горлівці (39 км на північний схід від Донецька), СММ чула 16 невизначених вибухів 4-7 км на південний захід і захід від своєї позиції, 40 незрозумілих вибухів 8-11 км на північ від своєї позиції, 25 залпів із зенітної гармати (ЗУ-23/2, 23 мм) і десять залпів з важких кулеметів 4-7 км на південний захід і захід від своєї позиції", – йдеться в повідомленні.

В районі Ясинуватої, яка також контролюється так званою "ДНР", (16км на північний схід від Донецька) протягом дня СММ чула 153 вибухів незрозумілого походження, 30 залпів з важкого кулемета, 71-76 черг і одиночних пострілів зі стрілецької зброї, на місцях у діапазоні між 1 і 5 км на північний захід, захід, на захід-південний захід і південний захід від своєї позиції.

В контрольованій українським урядом Авдіївці (17км до північ від Донецька), протягом дня СММ чула один невизначений вибух 4-6км до південно-схід від своєї позиції.

В Петровському, яке контролюється так званою "ДНР" (41 км на південь від Донецька), протягом дня СММ чула шість невизначених вибухів 1-5км на захід від своєї позиції.

У Новогнатівці, яка контролюється так званою "ДНР" (40 км на південь від Донецька) СММ чули 11 залпів з важкого кулемета 0.5-1 км на північний схід від своєї позиції.

На півдні Донецької області, в цей же час, в контрольованому урядом Павлополі (26 км на північний схід від Маріуполя) СММ чула десять вибухів, які оцінюються як мінометні (невизначеного калібру) протягом трьох хвилин.

При цьому наголошується, що в Луганській області СММ не зафіксувала порушень режиму припинення вогню протягом звітного періоду.