Депутат від “Слуги народу” Ліза Богуцька опублікувала гнівний пост у Мережі і звинуватила міністра Степанова в некомпетентності і розповіла про те, як в країні наживаються на простих українцях у зв’язку з коронавірусом.

Подаємо в оригіналі:

Ось як тут не злитися?
Направила чергове звернення до міністра охорони здоров’я Степанову. Мова йде про вартість ПЛР-тестів в державних лабораторіях. Тобто про ті тести, які МОЗ називає безкоштовними.

Мене обурює те, що МОЗ вимагає обов’язкове ПЛР-обстеження всіх планових пацієнтів при госпіталізації. Чому обурює? Тому що в разі такої необхідності держава зобов’язана забезпечити громадян безкоштовним тестуванням. Але громадян країни з якоїсь загадкової причини направляють в платні лабораторії, де вартість ПЛР-тестів варіює від 1600 до 2500 грн.

Отже, я запитала у міністра, яка вартість тесту в держ. лабораторіях, і як формується ціна на тести в приватних.

Пан Степанов відповів, що будь-яка лабораторія сама визначає вартість тестів. А що стосується державного ціноутворення – це питання треба адресувати Міністерству економіки.

Ок.

Я написала запит в Мінекономіки. Звідти прийшла відповідь, що вражає своєю новизною: ПЛР-тести не підлягають державному регулюванню, а тому відповіді на свої питання я повинна отримати в Міністерстві охорони здоров’я.

Але Диявол криється в деталях. І я тут випадково виявила, що міністр Степанов в інтерв’ю «Громадському» ТВ на таке ж питання про вартість тестів відповів: «У НАШИХ лабораторіях собівартість ПЛР-тестів коливається в межах 700-800 грн. Це з усім-усім: з зарплатою лаборантів, комуналкою і т.д. А в приватні лабораторії МОЗ не має право втручатися. Вони самі формують ціни ».

Все б нічого, та є проблема.

Громадяни, які контактували з хворим повинні піти на самоізоляцію і пройти тестування. Якщо у них немає яскравих симптомів захворювання, їм відмовляють у безкоштовному тестуванні, але вимагають результати тестів. З будь-якої приватної лабораторії. З будь-якої: скільки б не коштував тест.

Міністр урочисто повідомляє, що Україна активно тестує своїх громадян, але він мовчить, який понад-прибуток мають приватні лабораторії на цих тестах.

Мені не зрозуміло, чому в список товарів, протиепідемічного призначення, які мають істотну соціальну значимість, не були внесені тести на виявлення COVID-19? Чому МОЗ киває на Мінекономіки, а Мінекономіки на МОЗ?

Не треба мати багато п’ядей у ​​чолі, щоб порахувати, що чистий прибуток з 1 ПЛР-тесту в приватних лабораторіях становить мінімум 800 грн (100%).

Я вже писала, але повторюся. З кожним днем ​​все більше переконуюся, що після закінчення цієї всієї корони-історії лідируюча п’ятірка представників Форбс в Україні істотно зміниться. Ну, якщо не п’ятірка, то десятка – точно!
Як то кажуть, «кому війна, а кому мати рідна!»