Вдова загиблого командира екіпажу літака МАУ, який був збитий під Тегераном в січні 2020 року, обурена спільною заявою МЗС України та Ірану про те, що літак був збитий випадково.

Катерина Гапоненко вважає, що це формулювання може вплинути на суми компенсації родичам загиблих, а також перешкодити присвоєнню жертвам катастрофи звань Героїв України.

“Сьогодні в ранковому випуску “Суспільного Радіо” я почула те, що мене обурило. Делегація України, яка поїхала в Іран, погодилася з формулюванням, що літак був збитий помилково, тобто випадково. Це формулювання позбавляє нас надій на справедливі суми компенсацій і шанси, що загиблим присвоять звання Героїв України. Іранська сторона не має права таке формулювання висувати. А наша делегація не має права погоджуватися. Тим більше, що розслідування ще не закінчено, ще не розшифровані чорні ящики, а вони вже вирішили, що це була помилка , і літак збили не навмисно “, – обурена вдова пілота.

За її словами, не можна стверджувати ще до офіційного завершення слідства, що іранці збили літак помилково.

“Це дуже небезпечно – таке формулювання виключає умисел. Це вплине і на компенсації, і на присвоєння загиблим звання Героїв України. Це неправомірно – стверджувати, що літак був збитий помилково, до вироку суду”, – впевнена Катерина Гапоненко.

Інформацію про те, що Тегеран і Київ домовилися про те, щоб виплатити всім родичам жертв однакові компенсації, Гапоненко коментувати не стала. За її словами, питання про суми виплат все ще не піднімається.

“Справа вже не в сумі компенсації, а в тому, чи буде вона взагалі, і в рамках якого виробництва. Якщо ми як країна погодимося, що це була випадковість, ви ж розумієте, що ми самі собі підпишемо вирок”, – стверджує Гапоненко.

Нагадаємо, вранці 8 січня 2020 року український літак розбився в Ірані. Всі пасажири і екіпаж загинули. Аварія стала найбільшою за кількістю загиблих за всю історію української авіації та першою в історії авіакомпанії МАУ. Також вона увійшла в число 50 найбільших катастроф в історії авіації.