Обвинувальний акт щодо екс-нардепа від Компартії України Алли Алєксандровської спрямований до Харківського райсуду Харківської області.

Про це повідомив адвокат Алєксандровської Олександр Постернак, передає Корупція.Інфо

"Прокуратура направила обвинувальний акт у Харківський районний суд, в зв'язку з чим сторона захисту сьогодні подала клопотання про визначення підсудності", – сказав він.

За словами адвоката, захист вважає, що це справа підсудна Дзержинському райсуду Харкова, оскільки частина злочинів, в яких звинувачують екс-нардепа, за версією слідства, відбувалася на території однойменного району міста, крім того, це було б "територіально зручніше".

Постернак також повідомив, що суд продовжив запобіжний захід Алєксандровської у вигляді цілодобового домашнього арешту ще на 60 днів.

Як відомо, 28 червня адвокат Алєксандровської Олександр Шадрін повідомив, що у його підзахисної відбувся обшук і вона була затримана.

Їй інкримінують ч.2 ст.110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканність України) і ч.3 ст.369 (пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі) Кримінального кодексу України.

29 червня в СБУ підтвердили, що правоохоронці затримали Алєксандровську, вирішується питання про її арешт, а її син Олександр, який переховується в РФ, сповіщений про підозру і оголошений в розшук.

"Співробітники СБУ отримали інформацію, що представники забороненої в країні комуністичної партії, зокрема колишній народний депутат від КПУ Алла Александровська, і її син Олександр, який переховується в Росії, намагаються підкупити керівництво і депутатів місцевих рад регіону для прийняття на сесіях звернень до парламенту і президента щодо змін до Конституції з питань федералізації. За підписи під документом комуністи пропонували $9 тис., у той же час, за оперативними даними, ФСБ виділила на підкуп депутатів у кілька разів більшу суму, але комуністи привласнили значну частину грошей", – йдеться в повідомленні прес-центру СБУ.

30 червня Київський райсуд Харкова заарештував Алєксандровську на 60 днів без можливості внесення застави. Згодом цей запобіжний захід неодноразово продовжували.

13 жовтня Апеляційний суд Харківської області частково задовольнив скаргу Алєксандровської та її захисників і змінив запобіжний захід з утримання під вартою на цілодобовий домашній арешт.

"Колегія суддів вважає, що продовження терміну утримання під вартою Алєксандровської А.А. з урахуванням незадовільного стану здоров'я та наявності хвороби, яка прогресує і ставить під загрозу життя, не може бути виправдано міркуваннями безпеки", – йдеться в мотивувальній частині ухвали суду.

20 жовтня Київський райсуд Харкова продовжив цілодобовий домашній арешт Алєксандровської на 60 днів.

Адвокати екс-нардепа подали апеляційну скаргу з вимогою замінити цілодобовий домашній арешт своєї підзахисної на більш м'який запобіжний захід.