В.о. голови МОЗ Василь Лазоришинець спростував інформацію про те, що його дружина нібито має привабний бізнес у будівлі Націнституту серцево-судинної хірургії імені М. Амосова.

\Водночас, як інформує видання "Наші гроші", журналісти з'ясували, що насправді фірма дружини високопосадовця називається "Клініка нових технологій". І вона не лише розташована на 3-му поверсі держзакладу, але і забирає у нього заможних клієнтів — іноземців. Приватний інститут був заснований ще у 1997-му році Аллою Книшовою (дружиною тодішнього керівника інституту Амосова) та Тетяною Лазоришинець. Угоду про оренду приміщення на запит працівників ЗМІ інститут надавати відмовився.

"Основне призначення цієї клініки, щоб обслуговувати іноземців. Для того, щоб відокремити потоки наших громадян, які у свою чергу сплачують податки у бюджет і іноземців, які цього не роблять, щоб не було ніякої плутанини — створили цю клініку",– пояснив журналістам програми "Наші гроші" Юрій Сьомушкін, директор "Клініки нових технологій".

Водночас ця інституція — не єдиний бізнес родини Лазоришинців, який розміщений на території державної установи.

"На території інституту ім. Амосова є три приватні аптеки, які також підконтрольні міністру і його бізнес-партнеру Геннадію Книшу. Це аптека "ЮМЕД", "Лікар" та "Аптека 58",– повідомляють журналісти.

Засновником "ЮМЕД" донедавна був сам Василь Лазоришинець. Нині свою частку він передав Лесі Шульзі (у дівоцтві — Леся Лазоришинець). Аптеку "Лікар" заснувала Алла Книшова. Сьогодні її співзасновником є Бригідер Андрій Вікторович. Водночас співзасновником "Аптеки 58" виступає донька керівника інституту Наталя Книшова (сьогодні це — Бригідер Андрій Вікторович).

Додамо, що й інститутська їдальня — "міністерська". Її власник — компанія "ЮМЕД". Керівник їдальні — Валентина Мажуга — записана керівником "ЮМЕДу" та ще одного бізнесу Лазоришинців — компанії "Ярослав", співзасновницею якої є Тетяна Лазоришинець.

 

Читай найсвіжіші новини про Львів