Президент України Володимир Зеленський сьогодні під час виступу у Верховній Раді заявив, що Україні потрібні прямі переговори з Москвою, щоб припинити війну проти підтримуваних Росією сил у своєму східному Донбасі.

“Ми повинні сказати правду. Ми не зможемо зупинити війну без прямих перемовин із Росією і наразі це визнали всі. Всі зовнішні партнери, а деякі внутрішні це не визнають.

Ми повинні говорити, знаючи, що у нас сильна потужна армія, і не боятися зараз говорити один одному правду.

Якщо ми хочемо повернути Донбас, то давайте, а якщо хочемо просто ходити і про це говорити, то давайте нічого не робити”, – сказав Зеленський.

Адміністрація Зеленського стверджує, що намагалася організувати особисті переговори між президентом і лідером Росії Володимиром Путіним, але її прохання були проігноровані.

У Кремлі заявили, що президент Путін не проти ідеї переговорів із Зеленським, але що переговори заради переговорів безглузді і Москва хотіла б, щоб для зустрічі був підготовлений належний порядок денний.

“Я не боюся з ними прямої розмови, ми не боїмося прямого діалогу, ми знаємо, які з європейських країн підтримують Україну”, – сказав Зеленський.

Також президент зазначив, що Україна не зможе зупинити війну без українського війська.

Зеленський виступав у парламенті після того, як Україна закликала НАТО підготувати економічні санкції проти Росії та посилити військову співпрацю з Києвом як спосіб утримати Кремль від початку нового нападу після нарощування військ на кордоні.

Україна та її союзники в НАТО занепокоєні щодо переміщення російських військ біля кордонів України цього року, оскільки тривалий конфлікт на сході України може перерости у війну між двома сусідами.

Росія звинувачує Україну та Сполучені Штати в дестабілізуючій поведінці та відкидає розмови про новий напад Росії як брехливі та підбурюючі заяви. У середу, 1 грудня, розпочався новий етап військових навчань біля кордону України.

Зазначимо детальніше, що міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба поінформував союзників НАТО про загострення Росією безпекової ситуації на сході України, нарощування російських сил вздовж кордону з Україною, небезпеку нового російського вторгнення та посилення російської дезінформації.

Кулеба спростував російські фейки про нібито підготовку України до наступальної операції на Донбасі і підтвердив відданість Києва виключно політико-дипломатичному врегулюванню російсько-українського збройного конфлікту, готовність продовжувати роботу в межах Тристоронньої контактної групи та нормандського формату.

Міністр наголосив, що об’єднання зусиль України та союзників НАТО допоможе стримати Росію від подальших агресивних дій, і запропонував державам-членам Альянсу низку конкретних кроків, які передбачатимуть, зокрема, посилення санкційного тиску та зміцнення оборонних спроможностей нашої держави.

“Україна активно працює з партнерами над втіленням комплексного пакета стримування, який складається з політичних, економічних та безпекових заходів. Він спрямований на те, щоб знеохотити Росію вдатися до найгіршого сценарію дій. Демонструючи силу зараз, ми уникаємо потреби доводити її пізніше”, – заявив глава МЗС.

Він подякував союзникам за підтримку України та готовність сприяти зміцненню її безпеки, а також наголосив, що посилення України та східного флангу НАТО буде взаємовигідним.

У МЗС зауважили, що союзники висловили тверду підтримку суверенітету та територіальної цілісності України.