Постраждалий під час теракту у Ніцці українець Влад Костюк розповів подробиці інциденту, який став причиною масової загибелі людей, в тому числі його друга, українця Михайла Базелевського. Зокрема, своїми спогадами про подію Костюк поділився на своїй сторінці у ВКонтакте, передає Корупція.Інфо.

"Під час теракту в Ніцці я був у групі з восьми людей. Після закінчення феєрверків ми вийшли на променад і попрямували в бік старого міста", – зазначив він.

За словами Костюка, це було останнє, що він запам’ятав, але за розповідями людей, що були з ним, вони почули шум позаду, а згодом побачили вантажівку терориста, яка наближалася до них.

"Семеро з нас встигли зіскочити в останній момент в сторону пляжу на каміння. Одна людина не встигла, і загинула на місці під колесами вантажівки. З семи людей, що зіскочили на каміння, всім пощастило по-різному: мій друг Міша загинув від падіння, один хлопець в комі, ще один пошкодив спину, і у мене був глибокий поріз ноги і струс мозку. Інші отримали легкі подряпини, або взагалі відбулися переляком", – написав він.

Як Костюку розповіли потім, він десь на 10 хвилин знепритомнів від падіння, його знайшов друг. "Я не розумів нічого що відбувалось, і намагався викликати таксі, але друзі змусили мене сісти в швидку. Далі був тимчасовий госпіталь у найближчому казино, потім інший госпіталь в приміщені місцевого клубу, і тільки тоді мене відправили в звичайний госпіталь десь за 40 хвилин їзди від міста. Єдине, що я пам’ятаю з госпіталю, це те як зашивали рану на нозі, і потім виписали біля четвертої ночі", – розповів Костюк.

Нагадаємо, під час святкування Дня взяття Бастилії в Ніцці в натовп людей врізалася вантажівка. Водій Мохамед Лахуайедж Булель, у якого було подвійне французько-туніське громадянство, відкрив вогонь з вогнепальної зброї. Його застрелила поліція. В результаті теракту 84 людини загинули, 202 отримали поранення. Серед загиблих в теракті в Ніцці є громадянин України, за даними МЗС, ще двоє українців отримали поранення.