150

Один з можливих співучасників у вбивстві Бориса Нємцова, Анзо Губашев зізнався у скоєнні злочину, проте його адвокат вимагає повторного допиту.

Новину передає Корупція.Інфо з посиланням на УНН.

За інформацією видання Анзор Губашев розповів слідству, що прибрав “політика разом з друзями за його антиросійські і антимусульманські, з їх точки зору, висловлювання”.

Він, також, начебто зізнався, в тому, що не замислюючись, убив би і президента США Барака Обаму, від якого опозиціонер Б.Нємцов нібито отримував “фінансове забезпечення”.

В той же час, новий адвокат Анзора Губашева назвав його свідчення емоційними і досить плутаними по суті. Захисник вже подав клопотання про повторний допит свого клієнта.

Зазначимо, що свідчення Анзор Губашев давав 18 березня в СІЗО “Лефортово” у присутності адвоката Аркадія Остапчука, від послуг якого він потім відмовився. Причому, як випливає з протоколу допиту, обвинувачений у вбивстві сам звернувся до слідчого з особливо важливих справ при голові СКР Ігорю Краснову із заявою про те, що хоче дати свідчення.

Обвинувачений повідомив, що давно “спостерігав” за своєю потенціцною жертвою, але робив це в інтернеті і по телебаченню.
Ще більше Анзора Губашева, за його словами, обурила позиція опозиціонера Нємцова “по Україні”.

“Як війна на Україні почалася, Нємцов почав агітувати, їздив туди, виступав. Потім приїжджав сюди і намовляв, що ми там щось не так робимо, що світова війна може початися. Весь світ на нас ополчився, що ми неправі. Хотів загалом смуту навести і як на Україні тут зробити”, — стверджував обвинувачений.

Зрештою, Борис Нємцов, за словами обвинуваченого, “зачепив нашого пророка”, підтримавши разом з Обамою і президентом Франції Франсуа Олландом публікацію карикатур на нього.

Підготовка до вбивства опозиціонера, розповів Анзор Губашев, почалася в січні. У ній, за його словами, брали участь Заур Дадаєв і Беслан Шаванна (загинув від вибуху гранати при затриманні).

За його словами, в соціальних мережах обвинувачені знайшли домашню адресу Бориса Нємцова і місце його роботи:

“Все встановили і вели спостереження десь близько місяця, але ніяк не могли його побачити, але все-таки знайшли його”.

На запитання слідчого, хто і скільки їм заплатив за вбивство, обвинувачений відповів негативно:

“Найма тут не було ніякого. Нам і не потрібна була нічия підтримка, тому що у нас своя мета була — прибрати. Він (Борис Нємцов — ред.) сам нас спровокував своїми висловлюваннями”.

Уважно ознайомившись з показаннями Анзора Губашева, захисники інших фігурантів справи про вбивство Бориса Нємцова звернули увагу на емоційне забарвлення тексту, а не на деталі.

Показання обвинуваченого по суті справи вони визнали плутаними і непослідовними. В будь-якому разі, на їхню думку, викладена обвинуваченим Губашевим схема злочину не стикується з показаннями передбачуваного кілера Заура Дадаєва, які той дав тижнем раніше, 7 березня, і від яких потім відмовився.

“Анзор Губашев за порадою свого нового адвоката вже подав клопотання про повторний допит”, — повідомив “Комерсант”.