Президента України Петра Порошенка та главу Національного антикорупційного бюро Артема Ситника потрібно притягнути до кримінальної відповідальності, заявив на сьогоднішньому мітингу біля Спеціалізованої антикорупційної прокуратури лідер Соціалістичної партії Ілля Кива, повідомляє "Апостроф" із посиланням на прес-службу політсили.

"Коли більше ніж 10 тис. хлопців лягли в землю на Донбасі, корупція знищує країну. Усі корупціонери мусять мати обличчя та імена. Це Порошенко та його спільники. Вони створили нібито антикорупційні органи, які знищують майбутнє країни. Я звинувачую Порошенка в геноциді країни. Я звинувачую директора НАБУ Артема Ситника в саботажі боротьби з корупцією. НАБУ не здатне боротися з корупцією нагорі, оскільки при Ситнику воно саме стало корумпованим органом", – сказав він.

Політик вважає, що кримінальні провадження проти президента та глави НАБУ має порушити керівник САП Назар Холодницький.

"На НАБУ виділяють 1 млрд грн на рік. Але що ми бачимо? Жодної завершеної справи. Ми бачимо нічні візити Ситника до Порошенка. Ми бачимо тільки дорогі автомобілі й офшорні рахунки. 4 млрд за чотири роки пішли коту під хвіст. Україна перетворилася на кладовище, на якому ростуть тільки магазини Roshen. Я вимагаю від Назара Холодницького порушення кримінальних справ проти Порошенка та Ситника. Проти тих, хто узурпував владу в нашій країні", – заявив Кива.

У мітингу біля будівлі САП на вулиці Ісаакяна, за даними "Громадського", беруть участь приблизно 200 осіб. Частина учасників акції протестує проти діяльності керівника відомства Назара Холодницького, інші – проти глави Національного антикорупційного бюро Артема Ситника. В акції проти Холодницького брали участь представники Центру протидії корупції, його главу Віталія Шабуніна закидали тортами й облили зеленкою. На обличчя Киви також потрапила зеленка, оскільки він перебував поряд із Шабуніним.

"Шабунін завжди був провокатором. Сьогодні він став ще однією дешевою маріонеткою в руках Порошенка. Вони нам намагаються заткнути рот. Але народ не заткнеш. Ми прийшли до САП вимагати виконання їхніх зобов'язань щодо боротьби з корупцією. Тому що НАБУ перебуває під ковпаком у Порошенка. Ми вимагаємо та будемо вимагати притягнення до відповідальності корупціонерів. Усі вони, починаючи від Порошенка і Ситника, мають сісти на нари!" – сказав голова СПУ.

Популярне: Найщасливіший день в житті перетворився на жах: Викрадена гостями наречена попала в моторошну аварію

У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького. Ситник стверджував, що у справі глави САП мова йде про "зливання" інформації фігурантам кримінальних проваджень.

30 березня генпрокурор Юрій Луценко та Ситник подали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Останній називав ситуацію провокацією та запевняв, що ніхто не зможе змусити його звільнитися. Комісія рекомендувала оголосити главі САП догану.

12 липня журналісти програми "Схеми" повідомили, що Ситник 26 квітня здійснив нічну зустріч із Порошенком у його будинку в Козині (Київська область). Глава НАБУ підтвердив, що бачився того дня із президентом України.