Утримуваних у російських в'язницях українських політв'язнів треба обміняти на кума президента РФ Володимира Путіна Віктора Медведчука. Про це з трибуни Верховної Ради заявив нардеп Андрій Лозовий.

"Порошенко зробив все, щоб легалізувати тут Медведчука.

Насправді, і Сенцова, і Карпюка, і Клиха, Кольченка та інших політв'язнів можна звільнити за один день. Заарештувати кума Путіна і друга Порошенка Медведчука та обміняти його на наших політв'язнів.

Медведчук сьогодні собі дозволяє речі, які не дозволяє собі в цій країні ніхто. Прямо літає дл Росії. Наскільки вольготно у бізнесі, політиці, у тому числі, у цій залі почуває себе координатор московської агентури, на руках якого кров Василя Стуса", – сказав Лозовий.

Окрім того, відомий український журналіст Дмитро Гордон в ефірі скандального телеканалу «112 Україна» також відверто висловився про кума президента РФ Віктора Медведчука.

«Нещодавно дізнався, що господарем« 112 Україна »став Віктор Медведчук. А до цього мені говорили, господарем був чи то (Віталій) Захарченко (колишній міністр МВС України), то чи олігарх Сергій Курченко », – розповів журналіст, уточнивши, що обидва зараз знаходяться в Москві в бігах за злочини проти українського народу.

Популярне: “Я – готовий”: Вакарчук зробив гучну заяву про президентство

Гордон підкреслив, що не має ілюзій щодо особистості кума Путіна.

«Для мене Віктор Медведчук – це всеодно що  Володимир Путін. Це представник Путіна в Україні. Це людина, яка ототожнюється для мене з «русскім міром». Для мене політична діяльність цієї людини і його погляди неприйнятні. Це не проукраїнські, а проросійські погляди. Його позицією я обурений до глибини душі. У мене є ненависть і до держави-агресора, і особисто до Путіна », – висловився відверто Гордон.

Сам же Віктор Медведчук збирається йти на вибори до парламенту і заявляє про підготовку кандидата в президенти від "південного сходу". Про це він сказав в ефірі телеканалу NewsOne.

Медведчук заявив, що не збирається сам балотуватися в президенти.

"У мене сьогодні немає бажання спробувати себе в цьому амплуа", – сказав він. Також Медведчук заявив про об'єднання партій, "які могли б представляти у майбутньому південний схід і російськомовне населення".

"Ми будемо робити спроби висунути єдиного кандидата в президенти, почуєте про нього не раніше грудня місяця", – додав він. Медведчук згадав про партію "За життя" і сказав: "Природно, що стоїть питання мого входження в парламент".