Експрезидент України і лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко 1 грудня згадав події, які відбувалися в цей день 7 років тому. Про це він написав на своїй сторінці у Фейсбук.

“Після жорсткого побиття студентського Майдану Україна вибухнула масовим протестом проти свавілля режиму Януковича. 1 грудня 2013 року на вулиці Києва вийшов мільйон українців. Я теж тоді був серед протестуючих і чинив опір звезеним до Адміністрації Президента провокаторам. Саме тоді забрався на знаменитий вже тепер грейдер, оточений агресивним натовпом «тітушок». У той момент ми мали перш за все захистити людей. Бо під Адміністрацією Президента стояли тисячі мирних протестуючих, які опинилися під вогнем світлошумових гранат…

Тоді нам вдалося зупинити провокації. Але, на жаль, не вдалося зупинити людожерський режим Януковича. Майже 100 днів виснажливої боротьби і смерть Небесної Сотні — ціна, яку заплатила Україна за право самій визначати своє майбутнє.

Зараз, коли проросійський реванш піднімає голову, а в Офісі Президента засіли символічні «татарови», маємо знову об’єднатися навколо ідеалів Гідності і Свободи”, – йдеться у дописі Порошенка.

Не зміг пройти повз нової публікації Порошенка юрист Андрій Портнов. Він присвятив гнівний пост експрезиденту у своєму телеграмі. Подаємо в оригіналі.

“Одіозний злодій і за сумісництвом головний державний і військовий злочинець Порошенко опублікував сьогодні пост, як він героїчно чинив опір диктаторського режиму в цей день 2013 року року, жертвуючи собою верхом на тракторі.

Сльози заважають говорити від такого високого пафосу. Фігурант забув розбавити це дещицею – як він в ці дні жив в приймальні Прем’єра Азарова і жебрав у нас в кабінетах на Банковій зі списком різної комерційної шкури, – відпустити експорт цукерок в Росію, припинити якісь перевірки в податковій, призначити його яким-небудь міжнародним посередником або зробити єдиним кандидатом на пост мера Києва.

У перервах намагався пройти до адміністрації Президента на хвості з кимось із учасників переговорів тодішньої опозиції з колишнім Президентом або, на худий кінець, сфотографуватися з кимось із європейських чиновників, які проходили повз.

Нагадаю, фігурант у 2013-му році був в статусі оброслого офшорами і боргами бродячого по чиновницьких кабінетах торговця, що недавно покинув пост міністра економіки в уряді Януковича і Азарова і підтримав Харківські угоди про продовження оренди ЧФ РФ в Криму.

Доповнення до попередніх тез. Особливо цинічним є ще й той факт, що Порошенко продовжує пафос, що боровся з узурпацією влади Януковичем, але якось без особливої ​​істерики переніс Указ Януковича про призначення себе членом уряду Азарова, виданий на підставі саме нових, узурпаторських, диктаторських і отриманих в результаті історичного рішення КСУ повноважень.

Нічого не заважало йому в знак протесту відмовитися від цієї посади і поступки перед совістю, публічно з’їсти Указ або, врешті-решт, застрелитися від сорому в міністерському кабінеті.

Але ні, – майбутній військовий злочинець погодився служити Януковичу як раз в той момент, коли його політичні партнери були або під слідством або в тюрмі, з почуття майбутньої наживи, скориставшись усіма плодами диктатури і лояльності тодішнього Президента”.