Під час зустрічі президентів України й США Володимира Зеленського і Джо Байдена Києву варто поставити акцент на трьох пріоритетах. Мова йде про безпеку, політику і дипломатію, а також економіку та енергетику.

Таку думку в ефірі телеканалу “Україна 24” висловив колишній посол України в США Валерій Чалий. Додавши, що нашій країні необхідно посилити стратегічне партнерство зі Сполученими Штатами.

Чалий назвав візит Зеленського в США – “однією з наймасштабніших подій 2021 року”.

“Ми очікуємо, що це буде використано для конкретних досягнень”, – підкреслив дипломат.

Він пояснив, що до таких досягнень належить зміцнення стратегічного партнерства. Також він не погодився з позицією міністра закордонних справ Дмитра Кулеби про те, що країнам потрібно вийти на новий рівень.

“У нас стратегічне партнерство вийшло на новий рівень з 2014 року через російську агресію”, – сказав він, додавши, що про це свідчить збільшення допомоги до 700 мільйонів доларів і надання летальної зброї.

“Я б вибудував ієрархію так: безпека, політика і дипломатія, економіка та енергетика”, – підсумував Чалий.

Нагадаємо, що візит Зеленського в США заплановано на 30 серпня.

Нагадаємо, минулого тижня, 4 серпня, відбулася зустріч глави Офісу президента України Андрія Єрмака і міністра закордонних справ Дмитра Кулеби з радником американського лідера з питань нацбезпеки Джейкобом Салліваном. Сторони обговорили підготовку візиту Володимира Зеленського в США.