Президент України Володимир Зеленський призначив Миколу Кулешова начальником департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки. Тобто Кулешов обійматиме посаду головного розвідника з питань інформаційної безпеки в структурі СБУ.

Відповідний указ під номером 590 Зеленський підписав 9 серпня.

Призначити Кулешова Миколу Валерійовича начальником Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України, – мовиться у документі.

Раніше вищезазначене відомство очолював Олександр Климчук, але його український президент звільнив 26 червня.

Що відомо про Миколу Кулешова

Народився Кулешов у 1973 році в Харкові. Має фах інженера-математика, економіста та юриста. У структуру СБУ потрапив у 1995-му. Він уже очолював Департамент контррозвідувального захисту з липня по листопад 2015 року, щоправда тоді лише тимчасово виконував обов’язки очільника органу. Роком раніше Кулешова призначили першим заступником начальника цього відомства.

Також Кулешов з травня по червень 2014 року брав участь у бойових діях на Донбасі. З 2014 року є він куратором заходів, що здійснюються у межах Трастового Фонду Україна – НАТО з питань кібербезпеки. Зокрема, Кулешов забезпечив успішну реалізацію І етапу Трастового Фонду у 2017 році та активний розвиток 2 фази його роботи.

З початку 2016 року він займає посаду куратора напряму протидії кібершпигунству та кібертероризму. Водночас Кулешов ініціював створення Ситуаційного центру забезпечення кібербезпеки СБУ, що є ключовим елементом Національної системи кібербезпеки України. З 2016 року організовує його розбудову та функціонування.