Україна знову візьме участь у зимовій сесії Парламентської асамблеї Ради Європи. Про це повідомила керівник постійної делегації українського парламенту в ПАРЄ Єлизавета Ясько.

“Провели екстрене засідання української делегації в ПАРЄ. Представники всіх фракцій одноголосно висловилися, що треба їхати на січневу сесію в ПАРЄ”, – написала вона в Facebook.

Ясько розповіла, що ще в листопаді було прийнято рішення, що зимова сесія ПАРЄ відбудеться в так званому гібридному форматі: делегації, які можуть/хочуть працювати – відправляться в Страсбург, інші делегацій візьмуть участь онлайн.

“Україна потребує сильного голосу на міжнародних майданчиках. Ковід не назавжди, а Україна – вічна”, – додала нардеп.

Нагадаємо, в 2019 році Україна бойкотувала осінню сесію ПАРЄ (з 30 вересня по 4 жовтня 2019 року) у знак протесту проти повернення російської делегації. Проте вже 27 січня 2020 року українська делегація приймала участь. Одним з неприємних рішень стало введення нового санкцій механізму, а всі правки України відхилили.

Але був і позитив – ПАРЄ офіційно визнала Росію стороною Мінських домовленостей. Європейці вимагали від Москви виконати домовленості по Донбасу.