Мінкульт сьогодні презентував скандальний проект закону про введення кримінальної відповідальності для журналістів за дезінформацію.

Згідно з документом, крім іншого, буде створена організація журналістського самоврядування, яка буде видавати посвідчення професійного журналіста. Профі з цієї організації отримають посилений захист від держави. Решта представників ЗМІ такого захисту не матимуть.

Про це 17 січня повідомляє кореспондент “Страни” з презентації законопроекту, яку проводили міністр культури Володимир Бородянський та його заступник Анатолій Максимчук.

Згідно з документом, розповсюджувачі масової інформації повинні будуть себе ідентифікувати. “Суспільство має знати, хто поширює інформацію”, – заявив Максимчук і додав, що “протидія дезінформації – достовірна інформація”. Так він підвів до тези про створення організації журналістського самоврядування. “Ця організація буде видавати посвідчення професійного журналіста”, – зазначив він.

Всі інші журналісти будуть вважатися звичайними журналістами. А профі з посвідченнями від цієї організації отримуватимуть посилений захист від держави, наприклад, отримають безкоштовну правову допомогу в кримінальних справах, а також охорону в разі загрози життю.