Вищий антикорупційний суд узяв під варту адвоката Юрія Донця, якого Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура підозрюють разом із братом голови Окружного адміністративного суду Києва Павла Вовка, посадовцем Служби зовнішньої розвідки Юрієм Зонтовим у корупції.

Це  рішення 9 квітня ухвалив слідчий суддя ВАКС Віктор Ногачевський.

«Клопотання детектива НАБУ про застосування запобіжного заходу – задовольнити частково. Застосувати до підозрюваного Юрія Донця запобіжний захід у вигляді тримання під вартою строком на 60 діб з дня його фактичного затримання, тобто до 4 червня. Визначити альтернативою заставу 2,95 млн грн», – оголосив суддя.

Спираючись на версію слідства, адвокати Донець і Зонтов вступили у змову з метою підбурення до дачі 100 тисяч доларів хабара ліквідатора страхової компанії «АКС Кепітал» Сергія Коваленка. Ці кошти ніби мали передати судді Окружного адмінсуду Києва за задоволення позову цієї страхової компанії до податкової Києва, в якому просили скасувати податкове повідомлення. Кошти Коваленко передав двома траншами: 25 березня – 10 тисяч доларів, а 6 квітня решту суми в 90 тис. дол.

Як зазначав прокурор САП у суді, 20 тис. дол. неправомірної вигоди віднайшли у підозрюваного Донця, а 80 тис. дол. – у брата голови ОАСК Зонтова. Він також заявив, що усі деталі передачі хабара та перебігу судової справи «АКС Кепітал» підозрювані обговорювали в листуваннях, які знайшли детективи НАБУ, та в розмовах, зафіксованих негласними слідчими (розшуковими) діями. Також у Зонтова знайшли флешку з проектом судового рішення про задоволення позову страхової компанії «АКС Кепітал».