Мер Києва Віталій Кличко в інтерв’ю виданню “Бабель”, що вийшло 20 травня, розповів про чотири гострі моменти в його стосунках із главою держави Володимиром Зеленським.

Київський градоначальник говорив про це в контексті коментаря на слова Зеленського, який на пресконференції 20 травня заявив, що Кличко “дуже неправильно публічно себе поводить”.

Президент заявляв, що Кличко “звертався, щоб його не звільняли” з посади голови Київської міськдержадміністрації. Мер Києва висловив припущення, що у президента перекручена інформація, і повідомив, що не бачився з ним півроку.

“У мене немає конфлікту [із Зеленським]. У нас періодично виникають загострення”, – сказав Кличко.

Журналістка зазначила, що за її даними, загострення почалося, коли в День прапора 2020 році Кличко “трохи раніше” урочисто його відкрив і президенту “довелося змінити свої плани і під час День прапора проводити урочистості в іншому місці”.

“Є періодичні загострення. Перше – мене звинуватили в тому, що нібито хтось пропонував гроші голові Офісу президента [Андрієві Богдану] за те, щоб мене не звільнили. Я тоді у прямому ефірі попросив озвучити прізвище цієї людини, де це відбувалося. До сьогоднішнього дня – нуль інформації”, – сказав Кличко.

Друге загострення, за його словами, стосувалося ситуації з відкриттям прапора, третє – заяви про намір міської влади закупити вакцину проти коронавірусної інфекції COVID-19, ще одне – “незрозуміла реакція” прем’єра Дениса Шмигаля на прохання Києва ввести локдаун “по всій країні хоча б на тиждень”.

“Щодо прапора. Є багато спекуляцій. Я переконаний, що зіпсовану інформацію надали президенту. […] Ми відкриваємо прапор, я людина вихована, запросив президента, дав два сценарії. […] Відкриття прапора проходить у нічний час, коли темно і всі прожектори підсвічують прапор, він зовсім по-іншому виглядає. Запросив президента взяти участь. Увечері він не прийшов, і наступного дня також. […] Знаю, що те, що він не був присутній, це його роздратувало”, – додав Кличко.

Він розповів, що запрошення передавав через радника глави Офісу президента Михайла Подоляка, який приходив напередодні.

Варто зазначити, що Міський голова Києва Віталій Кличко стане гостем програми Свобода слова Савіка Шустера.

У студії обговорять кримінальні справи та обшуки в столиці, яким чином президент планує виграти бій з олігархами, заміну міністрів.

Також гостями програми стануть: заступник голови КМДА Валентин Мондриївський, заступник міського голови Києва, секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, голова Державної фіскальної служби України Вадим Мельник та інші.