Прем’єр Великої Британії у розмові з президентом Франції закликав не вести переговори з Росією на її умовах. Політики засудили “смертельну безглуздість” Путіна у війні проти України.

Також вони обговорили двосторонні відносини та як можна допомогти Україні й ізолювати Росію. Відповідну інформацію опублікували на сайті уряду Великої Британії 6 травня.

Сьогодні (6 травня) прем’єр-міністр розмовляв з президентом Франції Еммануелем Макроном, щоб привітати його з нещодавньою перемогою на виборах, – мовиться у повідомленні.

Під час перемовин політики домовились активізувати відносини між Великою Британією та Францією, щоб разом працювати зокрема й над питаннями протистояння автократіям, глобальної енергетичної безпеки.

Щодо України, прем’єр-міністр Джонсон та президент Макрон:

  • засудили смертельну безглуздість Путіна;
  • погодилися тісніше координувати питання щодо довгострокової безпеки та економічної підтримки України;
  • а також заходів з ізоляції Росії.

“Прем’єр-міністр розповів про свій візит у Київ минулого місяця та поділився своєю впевненістю в тому, що Україна переможе, якщо їй нададуть необхідну оборонну військову допомогу. Він закликав утриматися від будь-яких переговорів з Росією на умовах, що підтверджують брехливу версію Кремля про вторгнення, але підтвердив, що це рішення за українським урядом”, –мовиться на сайті британського уряду.

Також Борис Джонсон та Еммануель Макрон обговорили зростання цін на енергоносії через почату Путіним війну, а також домовились працювати через G7, щоб пом’якшити наслідки російсько-української війни на економіку країн, що розвиваються.

Нагадаємо, що Еммануель Макрон 3 травня дві години телефоном говорив з Володимиром Путіним. РосЗМІ запевняли нібито Путін розповідав Макрону про “готовність Росії до діалогу” та “непоступливість Києва”. Перед цим, пишуть ЗМІ, Макрон зустрічався з колишнім главою Франції Ніколя Саркозі.

Про розмову російського та французького президентів розповів у соцмережах журналіст телеканалу BFMTV Патрік Сос. 

Раніше президент Франції часто зідзвонювався з главою держави-агресорки. Проте після 29 березня ці дзвінки припинились – саме тоді з’явилась інформація про звірства російських військових на Київщині й, зокрема, у Бучі.

Таким чином переговори 3 травня стали першими за більш ніж місяць перерви та з того часу, як Макрона переобрали президентом Франції.

Перед цим Макрон зустрічався з Саркозі
Зазначимо, що видання Le Figaro повідомило, що вранці 3 травня у Єлисейському палаці Макрон прийняв колишнього президента Франції Ніколя Саркозі. Тема розмови залишається таємницею, адже представники з оточення обох політиків відмовились від коментарів.

Також, Франція виділить додаткові 300 мільйонів доларів Україні. Таким чином загальна допомога вже сягнула 2 мільярдів доларів.

Гуманітарні потреби населення й економічна ситуація в країні вимагають нових зусиль із боку міжнародної спільноти, які задовольнять потреби, пов’язані з руйнуванням громадянської інфраструктури,
– сказав Макрон у відеозверненні до міжнародної донорської конференції у Варшаві.

На конференції виступив президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що необхідно надати Україні статус кандидата ЄС за спеціальною спрощеною процедурою під час війни.

Президент додав, що це стане потужною відповіддю Росії, для якої війна в Україні планувалася як прелюдія до удару по всій Європі. Також Зеленський наголосив, що ця конференція є доказом того, що Україна, Європа та весь вільний світ зараз на шляху до спільної перемоги.