Секретар РНБО Олексій Данілов зазначив, що не може висловити своє ставлення до цілодобового домашнього арешту Віктора Медведчука, адже це – не його компетенція. Проте він зауважив, що виконується робота з деолігархізації країни, передає 24 канал.

РНБО провела засідання 14 травня. Після нього секретар Ради нацбезпеки і оборони Олексій Данілов висловив свою позицію щодо справи проти Віктора Медведчука.

«Я не можу бути задоволений чи незадоволений. Це не моя дефініція – трактувати рішення українського суду. Там є відповідні органи, які можуть давати оцінку цим речам. Ми не стоїмо на місці, ми рухаємось вперед»,–  сказав Данілов.

Секретар РНБО запевняє, що у державі виконується завдання президента Зеленського щодо деолігархізації.  Проте, зауважив Данілов, цей процес – дуже кропіткий і тривалий, адже робота не проводилась протягом багатьох років.

Також в Раді національної безпеки і оборони України розповіли, чи проситимуть про екстрадицію Тараса Козака. Секретар РНБО Олексій Данілов заявив, що це – питання правоохоронних органів.

Козак обов’язково повернеться, адже він є громадянином України. А якщо раптом не з’явиться – то має паспорт іншої країни.

За словами Данілова, якщо побратим Віктора Медведчука лікується в Білорусі – то “шкода”.

«Якщо в нас медицина вже доведена до такого стану, що потрібно лікуватися в Білорусі, то шкода Козака і тих людей, з якими він працював свого часу, які довели до такого стану медицину»,– сказав секретар РНБО.

Він наголосив, що в Раді нацбезпеки щодня виконують ті завдання, які поставив Президент України Володимир Зеленський щодо деолігархізації, “п’ятої колони” та наведення ладу в країні.

Нагадаємо, генпрокурорка Ірина Венедіктова 11 травня підписала підозри проросійським нардепам Віктору Медведчуку й Тарасу Козаку через державну зраду та замах на розграбування національних ресурсів. За даними слідства, Медведчук передавав Козаку секретні дані про Збройні сили України. Глава Служби безпеки України Іван Баканов заявив, що Козак перебуває в Росії.