Вихідні списки контрабандистів для засідання РНБО готувала СБУ. Потім ці списки обговорювали на Банковій і в результаті членам РНБО була представлена на затвердження вже відома десятка. Водночас низка імен не потрапила в список тих, проти кого рішенням РНБО запроваджуються санкції.

Сьогодні видання ZN.UA оприлюднило імена тих, хто міг, але не потрапив до переліку підсанкційних  контрабандистів.

Хто ж “загубився”?

  1. Власник “Преміум-пакету”, про який так багато знають в СБУ і особисто глава СБУ пан Наумов – Акст Олександр (громадянин Німеччини).
  2. Полуситок Володимир (Львів)

Колишній митник, був заступником начальника оперативного управління у боротьбі з контрабандою та митними правопорушеннями – начальник відділу провадження у справах про порушення митних Львівської митниці, зараз бізнесмен.

Колишній начальник Галицької митниці Володимир Цабак говорив про Полуситка як про контрабандиста.

  1. Табунщик Руслан (Одеса)

Колишній одеський міліціонер, заступник начальника управління у боротьбі з торгівлею людьми. Був депутатом облради від “Батьківщини”. У 2018 йому спалили два будинки. Місцеві видання “Думська” і “Депо. Одеса” писали про його причетність до обналу та контрабанди.

  1. Сердюк Сергій (Одеса)

Колишній співробітник Генпрокуратури, фігурував у справі про крадіжку 37 танкерів з порту Одеси. Про причетність Сердюка до контрабанди говорив тодішній керівник ДПС Мирослав Продан.

  1. Бабич Максим (Одеса)

Бізнесмен, згадується в журналістському розслідування Плинського про контрабанду в порту Одеси. Після оприлюднення потрапив під санкції десятки, винен пляшку Шефіру.

  1. Семенцов Ростислав (Одеса)

Брат ексначальника Департаменту захисту економіки Нацполіціі Одеської області Семенцова Олексія – нині депутата облради від “Слуги народу”. Про “роботу” братів в Одеському порту докладно писав Юрій Бутусов.

  1. Фальківський Валерій (Одеса)

Бізнесмен, колишній начальник відділу митного оформлення №3 митного поста “Одеса-вантажний”. При звільненні не здав службове посвідчення.

  1. Слюсарєв Вадим (Харків)

Колишній харківський прикордонник, колишній радник Сергія Трофімова з ОП, формував списки кандидатів від “Слуги народу” на виборах до Верховної Ради. У розслідуванні “Схем” згадується справа про контрабанду сигарет, де фігурувала його фірма.

  1. Олександр Черепинський (Харків)

Бізнесмен, згадується в розслідуваннях проєкту “Наші гроші” про сумнівні закупівлі в аеропортах.

  1. Романенко Геннадій (Київ)

Колишній митник, згадується в розслідуванні “Бігус Інфо”, депутат Василевська-Смаглюк писала про його обшуки ДБР у справі про контрабанду.

Варто зазначити, що після засідання Ради Національної безпеки і оборони від роботи відсторонили понад 100 працівників Держмитслужби, серед яких – 17 керівники митниць і митних постів. Про це повідомляє Держмитслужба.

“Понад 100 працівників Держмитслужби, серед яких 17 – керівники митниць та митних постів, були відсторонені  сьогодні від виконання своїх посадових обов’язків після засідання Ради Національної безпеки і оборони на підставі листа Управління внутрішньої безпеки Державної митної служби України”.

У Держмитслужбі повідомляють, що, окрім персональних санкцій щодо кола осіб, діяльність яких пов’язують з контрабандою, вживаються заходи щодо посадових осіб митних органів, що можуть бути причетними до корупційних діянь.