Кандидатуру Юрія Вітренка на посаду віцепрем’єра – міністра енергетики можуть винести на голосування у будь-який день роботи Верховної Ради.

Однак, остаточної впевненості щодо наявності необхідних голосів за його призначення немає.

Про це після засідання фракції “Слуга народу” розповів народний депутат та голова парламентського комітету з питань податкової та митної політики Данило Гетманцев.

“Кандидатура Вітренка не обговорювалася щодо винесення його втретє у Верховну Раду. Але я не виключаю такої можливості, що він буде винесений. Коли? Це питання має узгоджуватися з керівництвом Верховної Ради. Але ви знаєте, що постанова про призначення може бути включена у порядок денний у будь-який день”, – сказав він.

Водночас, Гетманцев додав, що остаточної впевненості щодо наявності необхідної кількості голосів за призначення Вітренка у фракції немає.

А ось, заступник глави парламентської фракції “Слуга народу” Євгенія Кравчук напередодні засідання фракції визнала, що голосів у фракції за кандидатуру Юрія Вітренка на посаду віце-прем’єр-міністра – міністра енергетики недостатньо для її затвердження у Верховній Раді.

У зв’язку з цим невідомо, чи буде на цьому тижні в парламенті проходити чергове, вже третє голосування за Вітренко.

“Поки говорити про внесення зарано – немає клопотання від фракції. Можливо, буде точніша інформація після сьогоднішнього засідання фракції. Можу говорити за себе – я готова проголосувати і в третій раз, як і більшість колег. Але очевидно, що потрібні і зовнішні голоси для результативного голосування. Нове сигнальне опитування ми ще не проводили “, – повідомила Євгенія Кравчук.

Пізніше “Політика страни” повідомила:

Як сказали джерела в «Слугу народу», голосів у фракції немає, тому і вирішили не обговорювати поки.

“Голосів навіть менше, ніж було на минулому голосуванні. До слова, вплинуло на таку ситуацію і запис з наради, де Вітренко відправляє людей до Польщі. Це суперечить обіцянці президента і його заклику до “заробітчан” повертатися в Україну. Це токсична фігура абсолютно для всіх. Його не приймають категорично, але це українська політика – все може змінитися в залі “, – повідомило джерело.

За його словами, в Офісі президента намагаються вести переговори по Вітренку з Батьківщиною, але конкретики немає.