Президент Володимир Зеленський впевнений, що після зміни керівництва Нафтогазу держкомпанія знову стане прибутковою.

Про це він сказав в ході прес-конференції.

«Незважаючи на корпоративну реформу, у Нафтогазу є керівник — уряд України. Нафтогаз повинен наповнювати бюджет згідно з їх обіцянками та планами роботи… Нафтогаз показав 11 млрд грн збитків (19 млрд грн. — ред.) в цьому році», — заявив президент.

Зеленський впевнений, що після зміни керівництва держкомпанії таких збитків не буде.

«Закриються приватні офіси, які фінансували лобіювання Нафтогазу. Закриються ЗМІ і їх представники, які є за кордоном для лобізму тих чи інших людей з керівництва НАК Нафтогазу. Там великі гроші. І це платите не ви, не я, а всі громадяни України. Це серйозна проблема», — відзначив Зеленський.

Він додав, що «до сих пір виходять в Telegram і Facebook статті тих чи інших людей, які працюють за гроші Нафтогазу, які підривають енергетичну безпеку України».

«Коли вони пишуть, що потенційне зняття санкцій США з Північного потоку-2 пов’язане з тим, що „збили“ керівництво Нафтогазу. Людина, яка пише цей пост, навіть не приховує це. Ми точно знаємо, що він один з лобістів Нафтогазу», — сказав президент.

Варто зазначити, що ситуація, яка склалася з вітчизняною газотранспортною системою близька до колапсу. Принаймні так вважає експерт ринку вуглеводнів та член наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

Аналітик вказує на те, що спочатку керівник “Оператора ГТС” Макогон на пару з Коболєвим зробили все, щоб росіяни зменшили транзит свого газу через Україну.

“А тепер Макогон розповідає плачевні історії, що виявляється від такої політики Україна буде зазнавати збитків. Ще й придумав цифру таку страшу – по 5-6 млрд. дол. щороку. Краще би Макогон не “розмишляв” на предмет збитків, а назвав прізвища тих, хто має відповідати за таку “підставу” для українців. Ні, не скаже. Побоїться. Легше придумати чергову байку про страшний “Північний потік-2” і не згадувати про “Турецький потік”, який якраз і забере основний обсяг російського транзиту”, – підкреслив Корольчук у дописі на персональній сторінці у соціальній мережі Facebook.

Експерт переконаний, що цифра у 5-6 млрд. дол. висмоктана з пальця і не відображає реальних затрат, які потрібно буде понести для зміни роботи системи ГТС. Це так сказано – для красивого і страшного словця.

“Взагалі цинізм і “миловановський дебілізм” продовжує вражати. Макогон фактично признає, що Коболєв, його так звана “команда”, і Макогон на пару з ними – привели ситуацію із ГТС до колапсу і збитків. А тепер від цього буде страждати кожен українець, який буде платити вищу ціну за газ, за транспортування газу. Я вже мовчу про промисловість, яку ці “талановиті” менеджери доб’ють впродовж іще п’яти-десяти років. І головне – із світлим невинним поглядом, із красивими словами Макогон (як і Коболев) робить у цьому винним “Північний потік-2″, а не себе”, – зауважив Корольчук.