На східному фронті тривають інтенсивні бої. Українські сили оборони мають за мету не дозволити звузити лінію фронту і перекинути всі російські сили на Бахмутський напрямок.

Про церозповів офіцер 54 бригади Олександр Афанасьєв. Він повідомив, що інтенсивність артилерійських обстрілів росіян на Сході збільшилася.

Військовий повідомив, що ворог на східному напрямку інтенсивно працює артилерією, імовірно, туди підвезли нові боєкомплекти. Також веде контрбатарейну роботу, намагається виявити та знищити артилерію й бойові позиції української оборони.

Наше завдання – якомога більше сили ворога підтягнути на Сіверськ, щоб вони нікуди не перемістилися, і допомогти Бахмутському гарнізону та іншим підрозділам,
– додав боєць.

Він розповів, що на Сіверському напрямку воюють представники російського полку “Ахмат”, можливо, лишилися ще частини підрозділів ПВК “Вагнера”, але вони змістилися, бо штурмові дії, які ті проводили в грудні, не дали результатів. Їхні позиції були розбиті, “тож вагнерівці вирішили в іншому секторі шукати кращої долі”.
Також на російському боці воюють особи з псевдореспубліки на окупованих територіях Луганщини – “зброд місцевий, який вони там назбирали”. Військовий розповів, що в полоні опиняються ще донедавна цивільні українці, яких мобілізували на окупованих територіях, аби використовувати як живу силу.

Бої на Сіверському напрямку
За словами Афанасьєва, Сіверський напрямок потребує у ворога великої кількості військ, аби не дати Збройним Силам України просуватися. До того ж російські підрозділи поблизу Сіверська та Білогорівки фактично в напівоточенні й не мають логістики, їх не можуть перекинути на інший напрямок.

Ворог знає, що ми у них на фланзі, навіть сам Пригожин про це говорив, що він боїться за фланги. Якраз ми і є цією небезпекою для їхніх флангів, і наше головне завдання – тримати оборону, відбивати їхні атаки, і щоб лінія фронту не скорочувалася в сторону Слов’янська та Бахмута,– наголосив військовослужбовець.
Він також повідомив, що ворог почав активніше використовувати ствольну артилерію та РСЗВ, порівняно з минулим місяцем інтенсивність збільшилися в кілька разів.

Зараз ворог використовує невеликі штурмові групи, а також у них з’явилися протитанкові комплекси. Росіяни нарощують свої сили, але й українські військові підсилюються.
Як повідомив офіцер Афанасьєв, в української армії досі зберігається дефіцит боєприпасів.

Але в нас є свій запас і ми готові до будь-якого розвитку подій, при тому, що мінімальна кількість боєприпасів потребує максимально ювелірної стрільби з будь-якого виду зброї. Головне завдання – нищити ворога. Не покласти 20 – 30 мін і знищити спостережний пункт, а покласти 3 — 4 міни та знищити ціль,– наголосив військовий.

Збройні Сили України вимушені економити боєприпаси. Росії також їх бракує, проте однаково окупанти, за різними оцінками, витрачають втричі більше снарядів, чим ЗСУ.

За даними видання The Washington Post навіть в умовах дефіциту ЗСУ витрачають в день орієнтовно 7 700 снарядів. Тобто один снаряд кожні шість секунд.

Що відомо про витрати снарядів Росією та ЗСУ

Росія, яка теж може бути на межі, стріляє більше – за деякими оцінками, втричі більше,
– пише видання.

Окрім того, Збройні Сили України, щоб не відставати від ворога, витрачають снаряди економно – стали більш розбірливі у виборі цілей. Також наші військові часто віддають перевагу техніці, а не невеликим групам піхоти.

“Точність є ключовим фактором, тому що промахи означають витрачені марно снаряди”, – пояснюють журналісти.

Видання пригадало слова військового аналітика Інституту досліджень зовнішньої політики Роба Лі, що це артилерійська війна.

“Росія, як і раніше, стріляє більше, ніж Україна щодня. Проте українські офіційні особи заявили, що помітили – ворог стає дедалі консервативнішим, що є ознакою того, що вони також можуть зіткнутися з нестачею снарядів”, – мовиться в повідомленні.