росія повністю вивела свої війська із Київської та Чернігівської областей.

Про це сказав високопоставлений представник Пентагону в коментарі The Washington Post.

«За нашими оцінками, всі росіяни поїхали», — сказав він.

За його словами, повний їх відхід був підтверджений лише за останні 24 години. Чиновник попередив, що російські війська, можливо, залишили після себе міни, які ще потрібно буде знешкодити. Імовірно, далі усі свої сили рф зосередить на сході України. Але, хоча виведення російських сил із столичного регіону України, здається, завершено, і багато підрозділів відступають через білорусь, Пентагон ще не побачив, як ці солдати повернулися на схід України, сказав високопоставлений чиновник. За оцінками Пентагону, на Донбасі діють понад 30 російських батальйонних тактичних груп.

У свою чергу, українській владі відомо, як російські загарбники планують діяти на сході України, біля Харкова та в інших регіонах нашої держави.

“Продовжуємо готуватися до ще більш жорстокої активності окупантів на східному та південному напрямках. Ми знаємо, що вони збираються робити на Донбасі. Знаємо, що вони збираються робити біля Харкова, у деяких інших районах держави”, – зазначив Президент України Володимир Зеленський.

За його словами, росія концентрує там значну кількість військових і техніки. Ця активність доводить, що застосованих проти рф санкцій замало, тому їх буде більше.

“Якщо керівництво росії не почне реально шукати миру, реально домовлятися про мир, то вони заведуть свою державу у найгірший стан за останні 50 років. Так звані “лихі 90-ті” видаватимуться ситими і спокійними”, – заявив глава держави.

Варто наголосити, що, за словами радника керівника Офісу Президента Олексія Арестовича, війська рф дещо втратили наступальний потенціал і займаються поповненням та перегрупуванням для продовження наступу в районі проведення операції Об’єднаних сил, Маріуполя, а також у Харківській області. Він також додав, що якби впали Чернігів і Суми, то Києву довелося б дуже погано. І з’явилася б ймовірність, що російські війська розрізали б шляхи сполучення у напрямку – Львів – Київ – Харків, а це вже було б не просто погано, а майже кінець.

“Але Чернігів та Суми не впали. Вони дали”, – заявив Арестович.