Євросоюз, який наступного тижня анонсує шостий пакет санкцій проти РФ, планує відрізати Сбєрбанк від системи SWIFT, а запропоноване нафтове ембарго почне повноцінно працювати з кінця року.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на співрозмовників.

Зазначається, що ЄС планує запропонувати заборону на імпорт російської нафти з кінця року, а до того моменту поступово вводитимуться обмеження. Раніше повідомлялося, що спершу під заборону може потрапити російська танкерна нафта, а згодом – трубопровідна. 

Інші варіанти, які обговорювалися для скорочення нафтових доходів Росії включали встановлення прайс кепів, тобто обмеження цін, а також спеціальні механізми оплати через ескроу-рахунки та тарифи. 

Білорусь буде включена до шостого санкційного пакету за її роль у російському вторгненні, у ході якого вона, зокрема, виступала як плацдарм для російських військ.

Серед інших пропозицій, які будуть обговорюватися в рамках нового пакету санкцій, – обмеження на консалтингові та хмарні послуги, а також на купівлю нерухомості. Також може бути схвалено більше індивідуальних санкцій, зокрема на військових чиновників, магнатів та їхніх соратників, а також відповідальних за воєнні злочини росіян в Україні. Деякі країни-члени також наполягають на посиленні існуючих обмежень на морську торгівлю та порти як частину пакету.

Нагадаємо, країни Євросоюзу наступного тижня можуть схвалити поступове нафтове ембарго та санкції проти найбільшого російського банку, Сбєрбанку, днем раніше повідомило NYT. Зазначається, що після тривалих узгоджень інтенсивні переговори триватимуть протягом вихідних, перш ніж Європейська комісія внесе остаточну пропозицію щодо шостого санкційного пакету ЄС. Посли ЄС зустрінуться в середу і очікують надати остаточне схвалення до кінця тижня.

Нафтове ембарго стане найбільшим і найважливішим новим кроком у санкційному пакеті. Він також включатиме санкції проти найбільшого російського банку, Сбєрбанку, якому дотепер вдавалося уникнути обмежень, а також додаткові санкції проти російських громадян.

Ембарго, ймовірно, спершу застосовуватиметься до російської танкерної нафти, і лише згодом – трубопровідної, що може зайняти декілька місяців. Проте ймовірно, що в обох випадках блок дозволить своїм членам поступово згорнути чинні контракти з російськими нафтовими компаніями – за схемою, аналогічною до попередньо схваленого вугільного ембарго, на запровадження якого було надано 4 місяці.

Зазнчається, що надзвичайно важливою для завершення розробки нового пакету санкцій була позиція Німеччини. Найбільша економіка ЄС імпортувала близько третини своєї нафти з Росії на момент повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Проте Німеччина офіційно заявила, що не накладатиме вето на рішення Євросоюзу про нафтове ембарго щодо Росії.