Сьогодні, 2 січня, в Україні офіційно розпочав роботу Офіс генерального прокурора, який створили на зміну Генеральній прокуратурі.

Офіс Генерального прокурора створено на місці ліквідованої Генеральної прокуратури України в межах реформування системи, розпочатого у вересні 2019 року, з метою підвищення суспільної довіри до прокуратури.

Новостворене відомство має 12 департаментів, вісім окремих управлінь, дві спеціалізовані прокуратури та 1500 працівників.

Нагадаємо, дещо раніше Рябошапка дав старт роботі Офісу генерального прокурора й повідомив, що атестацію у ГПУ пройшли менше половини працівників.

Окрім того, Рябошапка анонсував донабір у прокуратуру “свіжої крові” й зауважив, що у ГПУ різко підняли зарплати, обіцяють ще премії та бонуси.

Відомо також, що в Офісі генпрокурора запровадять нові правила, стандарти й процедури. Зокрема, вже розробили нові пріоритети кримінально-правової політики.

Довідка: 19 вересня Верховна Рада схвалила закон про реформування ГПУ.

Згідно із законом, замість чинної структури органів прокуратури відбудеться побудова після проведення атестації прокурорів нової структури у вигляді: Офіс генерального прокурора, обласні прокуратури, окружні прокуратури. При цьому генпрокурору передбачається надати право ліквідовувати і реорганізовувати окружні та обласні прокуратури.

Згодом стало відомо, що в центральному Офісі генерального прокурора скоротили близько тисячі прокурорів. Як зазначив Рябошапка, з січня 2020 року в центральному Офісі генпрокурора буде приблизно півтори тисячі працівників.