Володимир Зеленський повідомив, що Туреччина заборонила прохід російським кораблям в Чорне море. Крім того, країна виділила Києву військову та гуманітарну підтримку, про це він повідомив у Twitter.

Відповідну інформацію про допомогу зі сторони Туреччини у мережі поширив український президент Володимир Зеленський. Він розповів, що поспілкувався з Реджепом Ердоганом. Глава держави подякував турецькому лідеру та народу Туреччини за потужну підтримку.

Заборона на прохід російських військових кораблів у Чорне море та вагома військова, гуманітарна допомога Україні сьогодні вкрай важливі, – наголосив Зеленський.

Він додав, що український народ цього ніколи не забуде.

Зазначимо, що напередодні міністерство закордонних справ Туреччини підтвердило, що Київ офіційно просило Анкару обмежити прохід військових кораблів Росії через протоки Босфор та Дарданелли.

Прохання передав посол України в Анкарі Василь Боднар у четвер вранці. Він розраховує на “солідарність” Туреччини з Україною. В інтерв’ю агентству Reuters у середу він назвав присутність російських військових кораблів у Чорному морі “великою небезпекою” для Києва.

Зараз найголовніше – підтримка України. Звертаюся до турецького народу та турецької влади допомогти Україні. Закликаємо закрити повітряний простір, закрити прохід через Босфор і Дарданелли для російських військових кораблів, – заявив посол.

Боднар назвав розмір російського флоту “приголомшливим”. Москва має велику військово-морську базу в Севастополі в Криму, українському півострові, анексованому Росією у 2014 році. Севастополь є базуванням для Чорноморського флоту Росії.