Надійшло офіційне повідомлення від організаторів пісенного конкурсу «Євробачення». У ньому повідомляється, що конкурс скасовується і можливо відбудеться в 2021 році. Наводимо повну заяву Європейської мовної спілки.

“З глибоким жалем повідомляємо про скасування пісенного конкурсу« Євробачення-2020 » в Роттердамі.

За останні кілька тижнів ми вивчили безліч альтернативних варіантів, які дозволили б провести Євробачення.

Однак невизначеність, викликана поширенням COVID-19 по всій Європі – і обмеження, введені урядами мовників країн-учасниць і владою Нідерландів, – означає, що Європейський мовний союз (EBU) прийняв важке рішення не продовжувати живі події, як і планувалося. В основі цього рішення лежить здоров’я артистів, співробітників, шанувальників і відвідувачів, а також ситуація в Нідерландах, Європі та світі.

Ми дуже пишаємося тим, що пісенний конкурс «Євробачення» об’єднував аудиторію щороку без перерви протягом останніх 64 років, і ми, як і мільйони вас у всьому світі, вкрай засмучені тим, що він не може відбутися в травні.

Джон Ола Сенд, виконавчий супервайзер: «Ми дуже пишаємося Євробаченням, яке протягом 64 років об’єднує людей по всій Європі. І ми глибоко розчаровані цією ситуацією. ЄВС разом з NPO Host Broadcaster, NOS, AVROTROS і місто Роттердам продовжать розмову, щоб дізнатися, чи можливо організувати конкурс пісні Євробачення в Роттердамі в 2021 році. Я хотів би подякувати всім, хто брав участь в процесі проведення великого конкурсу пісні Євробачення в цьому році. Це стало неможливо через ряд факторів. Ми дуже шкодуємо про цю ситуацію, але я можу вам пообіцяти: конкурс пісні «Євробачення» повернеться сильніше, ніж будь-коли ».

Ми просимо трохи терпіння, працюючи над наслідками цього безпрецедентного рішення, і терпляче чекаємо нових новин в найближчі дні і тижні. Протягом цього часу ми хотіли б віддати належне всій команді Host Broadcaster в Нідерландах і нашим 41 громадському мовнику, які так старанно працювали, плануючи захід у цьому році.

Ми всі приголомшені тим, що конкурс пісні «Євробачення» не відбудеться в травні, але впевнені, що вся сім’я Євробачення в усьому світі буде продовжувати надавати любов і підтримку один одному в цей важкий час. “