Президент України Володимир Зеленський отримав запрошення взяти участь у Мюнхенській безпековій конференції. Крім Зеленського на заході очікують понад 30 світових лідерів.

Про це APnews повідомляє з посиланням на заяву голови MSC Вольфганга Ішингера агентству DPA.

Так, на конференції, яка пройде в середині лютого, очікується присутність канцлера ФРН Олафа Шольца, віце-президента США Камали Харріс, генерального секретаря НАТО Єнса Столтенберга, президента Комісії ЄС Урсули фон дер Ляйєн та Володимира Зеленського. При цьому Путін вже відмовився “фізично” брати участь у конференції.

“Я точно не хочу виключати Росію. Зараз Москва має скористатися можливістю не лише уявити російську перспективу через листи до США та НАТО, але ще раз пояснити її обізнаній аудиторії високого рівня”, – заявив Ішингер.

Зазначимо, що у 2022 році щорічна конференція з безпеки пройде 18-20 лютого в готелі Bayerischer Hof. Причому, на відміну від минулого року, захід пройде у звичному офлайн-форматі. Втім, через пандемію коронавіурсу кількість присутніх була обмежена. Цього року буде 600 учасників замість більш ніж двох тисяч. У Мюнхені очікується загалом орієнтовно 35 голів держав і урядів і близько 100 міністрів. Також різко скорочено кількість журналістів. Так, приміром, представники українських ЗМІ, які традиційно висвітлювали роботу конференції, цього разу запрошення не отримали.

Вольфганг Ішінгер передасть після конференції 2022 року свої повноваження колишньому політичному раднику канцлера Ангели Меркель, експослу ФРН в ООН Крістофу Гойсгену, який напередодні заявив, що Німеччина має посилити своє лідерство на міжнародній арені та лібералізувати свою політику щодо експорту зброї, зокрема розглянути можливість відправки зброї в Україну. Зокрема, він доповів про демонстрацію Берліном політичного лідерства у кризі – наприклад, відновлення Нормандського формату. Але країні також слід розглянути питання щодо експорту зброї, щоб Україна могла захистити себе.

На його думку, використання історії як виправдання більше не є доречним або навіть логічним.

«Ми надто спрощуємо собі життя, говорячи, що завжди чинили так, тому ми продовжуємо. Ми повинні обговорити більш активну роль Німеччини у зовнішній політиці, і безпекова політика є її частиною», – сказав він.

За словами Гойсгена, президент Росії Володимир Путін, очевидно, розпалює кризу навколо України, щоб підвищити свою популярність удома, але, схоже, поки що не вирішив діяти.