Влада Республіки Білорусь на чолі з де-факто президентом країни Олександром Лукашенком підігріває чутки про те що офіційний Київ відкрив кордон для більше ніж двох тисяч паломників-хасидів. Насправді ж Кабінет міністрів 16 вересня вирішив закрити пункт пропуску на кордоні з Білоруссю в Чернігівській області “Нові Яриловичі”.

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Офісу президента.

“Станом на сьогодні до двох тисяч паломників-хасидів перебувають на кордоні між Республікою Білорусь та Україною. Більшість із них прибули з Ізраїлю, довірившись чуткам про те, що український кордон з Білоруссю нібито відкритий. Влада Білорусі деякими своїми непродуманими заявами умисно чи неумисно підігріває ці чутки”, — вказано у повідомленні.

В Офісі президента Володимира Зеленського нагадали “нашим сусідам, що Україна була змушена ухвалити рішення про закриття державного кордону для іноземців через суттєве погіршення ситуації з поширенням COVID-19”.

“Також на території нашої держави залишаються чинними суворі карантинні обмеження, що робить неможливим проведення масових заходів, зокрема релігійного характеру. Так само як навесні ми змушені були обмежувати участь людей у святкуванні Великодня, зараз пояснюємо, що й масове святкування Рош га-Шана за участі тисяч паломників у місті Умані Черкаської області України, на жаль, неможливе”, — зазначають в ОП.

У Зеленського також закликали білоруську владу “припинити створювати додаткову напругу на кордоні з нашою державою та не поширювати неправдиві обнадійливі заяви для паломників, які можуть створити у них відчуття, що кордон України все ж може бути відкритий для іноземців”.

“Змушені також констатувати, що особиста образа певних осіб у де-факто чинній білоруській владі поширюється сьогодні, на превеликий жаль, і на площину міждержавних відносин. Україна, нагадаємо, зайняла нейтральну позицію щодо політичної кризи, яка була спровокована сумнівно організованим голосуванням на виборах президента Республіки Білорусь 9 серпня цього року”, – продовжили своє звернення до Білорусі в ОПУ.

На завершення в Офісі президента висловили переконання, що кожна держава під час пандемії повинна проводити прозору й відповідальну політику, спрямовану на зупинку поширення COVID-19, та утриматися від провокування негативних варіантів розвитку епідемічної ситуації у сусідніх країнах.

Нагадаємо, кабмін прийняв рішення закрити пункт пропуску “Нові Яриловичі” у Чернігівській області на кордоні з Білоруссю через ситуацію з хасидами. Відповідне рішення прийняли на засіданні уряду.

За словами глави МВС Арсена Авакова, таке рішення прийнято через ситуацію з поширенням коронавірусу.

“Наразі там перебувають паломники-хасиди, які не полишають спроб потрапити в Україну. Люди забезпечені продуктами харчування та медикаментами”.