1

Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) 9 травня опублікує інтерактивну базу даних з інформацією з Панамського архіву про 200 тисяч офшорних компаній.

База з'явиться за адресою offshoreleaks.icij.org о 21:00, повідомляє Корупція Інфо з посиланням на  Медуза.

Як передає видання, згідно прес-релізу ICIJ, в базі буде доступна "базова корпоративна інформація" про компанії і фонди, зареєстровані в 21 офшорній зоні і, які пов'язані з особами з "понад 200 країн і територій".

У ряді випадків будуть опубліковані внутрішні відомості панамського реєстратора офшорів Mossack Fonseca про справжніх власників тієї чи іншої компанії.

Як уточнює Медуза з посиланням на заяву ICIJ, у базі даних не будее відомостей про банківські рахунки і грошові перекази, паспортних даних, телефонних номерів і листування, однак "вибрана інформація буде опублікована у суспільних інтересах".

Панамський архів – це кілька мільйонів документів панамської юридичної фірми Mossack Fonseca, що займається реєстрацією офшорних компаній.

Нагадаємо, результати глобального розслідування про офшорні компанії впливових людей з'явилися 3 квітня. Понад 400 журналістів з усього світу вели розслідування від імені Міжнародного консорціуму журналістів-розслідувачів (ICIJ) .

Серед фігурантів панамського скандалу про офшори значаться прізвища 12 нинішніх і колишніх відомих політиків, понад 120 бізнесменів і 29 багатих бізнесменів з рейтингу журналу Forbes.

Наприклад, у панамському списку опинився президент України Петро Порошенко, який згодом довів відсутність кримінальних порушень на тлі інформації про наявність у нього офшорної компанії. Також російський президент Володимир Путін і його прес-секретарДмитро Пєсков, прем'єр-міністр Великобританії Девід Кемерон.