Міністри фінансів країн G7 анонсували додаткову підтримку Україні на суму понад 24 мільярди доларів на 2022 рік та висловили готовність її збільшити в разі потреби. Про це повідомляє  Reuters.

У своїй заяві міністри також висловили жаль щодо участі росії в міжнародних форумах, включаючи зустрічі G20, Міжнародного валютного фонду та Світового банку цього тижня.

Міжнародні організації та багатосторонні форуми більше не повинні вести свою діяльність з росією у звичайній манері, – заявили міністри.

Раніше канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що країни G7 пообіцяли Україні 50 млрд євро, більшість з яких уже є в розпорядженні, решта незабаром буде зібрана.

Зазначимо, що найбільшим союзником України є США – з початку вторгнення росії вони надали допомоги на 7,6 млрд євро в еквіваленті. Але якщо оцінювати з погляду співвідношення ВВП країни до розміру допомоги Україні, то за цим показником лідирує Естонія. Про це свідчать дані Ukraine Support Tracker – бази підтримки України, складеної дослідниками Кільського інституту світової економіки.

Інститут для своїх підрахунків враховує військову, фінансову та гуманітарну підтримку, яку західні країни пообіцяли Україні після російського вторгнення 24 лютого.

Примітно, що одні тільки США дають значно більше, ніж увесь ЄС, у безпосередній близькості від якого вирує війна, – зазначає директор з досліджень Кільського інституту та провідний автор Ukraine Support Tracker Крістоф Требеш.

При цьому якщо брати співвідношення ВВП країни і розміру допомоги, то найбільшим прибічником України є Естонія – обсяг її допомоги майже дорівнює 0,8% від ВВП. За нею Польща та Литва, а Штати посідають уже шосте місце.